maandag, 31 augustus 2015 02:00

Waterraket maken/schieten

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het bouwen van een waterraket.

Beschrijving van de activiteit

Stap 1: Boor een gat in de kurk

Kijk eerst of de kurk goed in de PET fles past. Hij moet een beetje klemmen maar er wel bijna helemaal in gedrukt kunnen worden. Daarna haal je de kurk weer uit de fles. Je boort dan in het midden van de kurk een gat, door de hele kurk heen, met een 4 millimeter boor. Daarna druk je het fietsventiel in het gat en klaar is de kurk.

Stap 2: Maak er een echte waterraket van

Met papier, stickers, plakband en stiften kun je de raket mooi versieren. Je kunt er een mooie punt op zetten, door bijvoorbeeld de bovenkant van een andere PET fles af te knippen en er op te plakken. En er moeten natuurlijk ook nog vleugels aan.

Stap 3: Vul de waterraket met water

Nu de waterraket af is kunnen we hem klaar maken voor lift off! Dat doe je door hem voor ongeveer een derde te vullen met water. Dat kan onder de kraan maar kan ook prima met een jerrycan. Daarna druk je de kurk op de fles, pas op dat je hem er niet doorheen drukt. De waterraket is klaar voor lift off.

Stap 4 Lanceer de waterraket

Op internet zijn foto’s te vinden van hele stellages die mensen hebben gemaakt voor de lancering. De simpelste is een klein stukje elektriciteitshuis aan de raket bevestigd en dat over een dunne stok geschoven zodat je hem kan richten. Je kunt ook drie takken in de grond steken en de fles daar tussen klemmen. Daarna klem je de pomp vast aan het ventiel en pompen maar. Zorg wel dat je voldoende ruimte hebt want de raket kan flink hoog en ver wegschieten. Schiet de fles richting een leeg veld of weiland en nooit richting kijkend publiek

Benodigd materiaal

 • Plastic flesje.
 • Kurk (bijvoorbeeld van een wijnfles).
 • Naald van een ballenpomp (vaak te koop in een sportzaak of speelgoedwinkel).
 • Verloopstukje voor een fietspomp (te koop bij de fietsenmaker).
 • (hand)boortje (of een priem, een lange naald, etcetera).
 • Broodmes (of een zaagje).
 • Fietspomp.
 • Bakstenen of een zandbak.

Tips

 • Voor meer uitleg en filmpjes klik hier.
 • Voor explorers: bouw er eens één met een grote 10 liter fles van zo'n waterapparaat in kantoorgebouwen.

Veiligheid

 • Houd voldoende ruimte voor het schieten!
 • De raket kan soms hard en ver wegschieten, dus…  zorg dus dat je voldoende afstand houdt.
 • Zorg dat er genoeg ruimte is om de raket af te schieten.
 • Richt de raket nooit op mensen of dieren!
 • Wat omhoog gaat, komt ook weer naar beneden!

Aanvullende informatie

Lees 8596 keer Laatst aangepast op dinsdag, 09 mei 2023 13:40
Log in om reacties te plaatsen