maandag, 31 augustus 2015 02:00

Cake versiertips van Rozemarijn

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kinderen gaan aan de slag in de keuken. Ze leren werken met verschillende producten en zijn creatief bezig.

Beschrijving van de activiteit

Hmm wat ruikt het lekker in de keuken van Rozemarijn. Ze bakt cakejes. Als ze klaar zijn, is het wel leuk om ze te versieren. Dat gaan de bevers doen.

Je kunt cakejes kant-en-klaar kopen of je kunt ze zelf maken. Als je ze zelf wilt maken, koop je een pak cakemix. Bereid de cakejes volgens het recept op de verpakking. Zorg dat je cakejes hebt klaarstaan om ze te versieren. Met gekleurd marsepein kun je echte cakekunstwerken maken. Marsepein lijkt een beetje op klei. Je kunt er elke vorm mee maken die je maar kunt verzinnen. Aardbeien, bloemen of een lief diertje. Met een beetje hulp maak je het zo. Marsepein koop je in alle kleuren bij de banketbakker of in de supermarkt.

Nu kun je de cakejes ook nog versieren met gekleurd glazuur. Poedersuiker is het magische ingrediënt. Het is de lijm voor de versiering. Doe een klein beetje water bij wat poedersuiker en roer tot het plakkerig wordt. Dit kun je nog kleuren met speciale kleurstoffen of wat pure limonade. Ook kun je het cakeje versieren met hagelslag (zo maak je een stoppelbaard van een piraat), met dropveters maak je (snor)haren van een poes. Ook zijn er eetbare bloemen.

Benodigd materiaal

 • Cakejes.
 • Marsepein.
 • Poedersuiker.
 • Water.
 • Speciale kleurstoffen.
 • Limonade.
 • Hagelslag.
 • Dropveters.
 • Eetbare bloemen.
 • Papier.

Tips

 • Marsepein kan nogal gaan plakken als het te lang gekneed wordt door bevervingers.
 • Je kunt ook gekleurde fondant gebruiken. Ook dit is overal te krijgen.
 • Knip een papieren patroon uit in bijvoorbeeld de vorm van een vlinder. Leg de vlinder op je cakeje. Strooi er poedersuiker overheen. Haal het patroon eraf en je hebt een mooi vlindertje boven op je cakeje.

Veiligheid

 • Zorg dat je vooraf weet of er kinderen zijn met een dieet of allergie en houd daar rekening mee. Sommige kinderen kunnen al ziek worden als ze alleen maar met een product in aanraking komen, zonder het op te eten.
 • Let op: marsepein is gemaakt van amandelen, kinderen met een notenallergie kunnen hier sterk op reageren.
Lees 2750 keer Laatst aangepast op zaterdag, 03 oktober 2020 18:10
Log in om reacties te plaatsen