maandag, 31 augustus 2015 02:00

Help de vrienden van Chil

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Je leert wat over de natuur, krijgt contact met de buurt en helpt ook nog eens de vogels een handje.

Beschrijving van de activiteit

Chil is neergestreken in de Talaab poel. Hier leest hij een brief van zijn vogelvrienden uit Nederland. In de jungle vriest het nooit, maar in Nederland is het momenteel reuze koud met veel sneeuw en ijs. De Nederlandse vogelvriendjes kunnen weinig eten vinden en vragen Chil om hulp. Chil gaat direct op pad en schakelt Mowgli en Shanti in om voedsel te verzamelen. Ze maken vetbollen vol met zaden en stukjes vruchten om de hongerige Hollandse vogels te helpen.

De welpen gaan vandaag aan de slag om de vrienden van Chil te helpen. Op internet staan allerlei adviezen hoe je gemakkelijk vetbollen kunt maken. Kijk bijvoorbeeld eens op de website van de vogelbescherming. Nadat de vetbollen zijn afgekoeld pakken de welpen ze in en hangen er een kaartje van hun Scoutinggroep aan met een leuke boodschap voor de buurtgenoten. Laat de welpen in groepjes met een leldinggevende de bollen uitdelen. Daarmee kom je op een speelse wijze in contact met de buurt en help je tegelijkertijd de vogels én het is ook nog eens leuk om te doen. Een echte win-win-win situatie.

Voorbereidingstijd

De voorbereiding en de boodschappen kosten ongeveer een uurtje.

Benodigd materiaal

 • Brief van Chil.
 • Vet.
 • Zaden.
 • Bekers of oude melkpakken.
 • Katoenen ophangtouw.
 • Inpakpapier.
 • Kaartjes.

Tips

 • Website van onder andere: Vogelbescherming, Het kofschip, School TV.
 • Soms is de vetbol moeilijk uit de vorm los te krijgen. Een melkkarton kan rondom worden afgescheurd. Houdt een theeglas of blik even in heet water; de vetbol komt dan gemakkelijk los.
 • Hang alleen vogelvoer op als het erg hard nodig is, vogels kunnen lui worden. Zoek eventueel contact met natuurbescherming.

Veiligheid

 • Let op dat de welpen zich niet verbranden aan het warme vet.
Lees 2521 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 20:11
Log in om reacties te plaatsen