Waarom / doel van de activiteit
Ga creatief aan de slag met het schilderen van een persoonlijk dasklompje.
Beschrijving van de activiteit
Geef elk lid een blanco dasklompje en laat ze nadenken over een eigen ontwerp. Dit kan bijvoorbeeld een scoutinglogo, een dier uit de jungle, een kampvuur of hun eigen naam zijn. Gebruik potlood om eerst een schets te maken.
Vervolgens schilderen de leden hun ontwerp met verf of stiften. Laat het klompje goed drogen en werk het eventueel af met een laagje blanke lak voor extra bescherming.
Na het drogen kan iedereen zijn unieke dasklompje dragen als symbool van hun scoutingavonturen.
Thema introductie Bevers
Stuiter heeft een saai klompje gevonden. “Dit kan veel mooier!” zegt Sterre. Samen pakken ze verf en maken er iets prachtigs van.
Thema introductie Welpen
Baloe vertelt bij de Emaarate Ruïne dat elke scout iets unieks heeft. “Laten we klompjes schilderen, zodat iedereen zijn eigen scoutingverhaal kan dragen!”
Benodigd materiaal
- Dasklompjes https://www.scoutshop.nl/dasklompje-blanco-links
- Potloden
- Verf en kwasten of stiften
- Blanke lak (optioneel)
Veiligheid
- Gebruik bij de jonge leeftijdsgroepen kindvriendelijke verf, besteed de lak uit aan een volwassene of laat deze achterwege, en zorg voor bescherming van de kleding.
Tips
- Ook leuk om kado te geven of als kampherinnering.