maandag, 01 april 2024 15:28

Vangbal van restmateriaal

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Je kunt ook van andere materialen speelgoed maken, zoals bijvoorbeeld een ‘vangbal’. Vangbal is een behendigheidsspel dat je in veel delen van de wereld onder allerlei verschillende namen tegenkomt. Je kunt de vangbal van hout, ivoor, been, bamboe of plastic maken.

Beschrijving van de activiteit

Je beschildert het papieren bekertje en laat het goed drogen. Je maakt vervolgens het balletje. Daarvoor neem je een stuk krantenpapier en daar maak je een prop van. Deze moet makkelijk in het bekertje passen. Je knipt smalle stroken van de fietsband, zodat er elastieken ontstaan of je neemt de postelastieken. Je wikkelt net zoveel elastieken om de prop, totdat je niets meer van het krantenpapier ziet. Het balletje is nu af.

Je knipt een stuk touw van ongeveer 30 cm lengte af. Maak een klein gaatje in de bodem van het bekertje en maak dan het touw aan de binnenkant van de beker vast met een knoop en een lucifer, om het doorschieten van de knoop te voorkomen. Maak het andere uiteinde van het touw vast aan het balletje. Klaar is je vangbal!

Benodigd materiaal

  • Papieren koffiebekers
  • Verf en kwasten
  • Touw of een katoenen draad
  • Lucifer
  • Prikpen of priem
  • Krantenpapier
  • Binnenband van een fiets of postelastieken

Aanvullende informatie

Lees 216 keer Laatst aangepast op maandag, 01 april 2024 15:54
Log in om reacties te plaatsen