woensdag, 08 november 2023 14:05

Cajón handtrommel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

het zelf maken van een muziek instrument 

Beschrijving van de activiteit

Een cajón (spreek uit als "kachón") is een handtrommel met een slagvlak van hout en komt oorspronkelijk uit Peru, waar dit instrument veel wordt gebruikt als begeleidingsinstrument voor dansen als de tondero, de zamacueca en de Peruaanse wals. De cajón is ooit uit armoede ontstaan. Tijdens de lange overtocht naar (Zuid-)Amerika waren meestal geen muziekinstrumenten aan boord, maar wel - al dan niet lege - kisten. Deze werden gebruikt als percussie-instrumenten, waaruit uiteindelijk de cajón ontstond.

Iedereen in de groep maakt een cajón. En omschrijving kun je vinden op WikiHow.

Hiena ga je met de gehele groep de cajón bespelen. Je kan het instrument bespelen door middel van met je handen of met een stok. Een paar basis ritmes vind je op Bax schop.

Benodigd materiaal

Hout in 2 verschillend diktes ,schuurpapier ,zaag om de platen op maat te zagen , lijm of spijker ,boor machine met een boortje er in ,figuur zaag 

Veiligheid

Neem de tijd om het gereedschap uit te leggen .gebruik eventuele lijm klemmen om de plaat vast te zetten . als je met elektrische gereed aan de slag gaat maak dan gebruik van een veiligheid bril en geef aan hij je deze weg moet leggen en oordoppen 

Tips

Je kan hem na afloop nog schilderen. Vraag extra hulp van ouders als het de eerste keer is dat je met gereedschap aan de slag gaat. Zet in de email dat jullie een wat langer opkomst hebben dan gebruikelijk  . er staan verschillend bouw tekening online

Aanvullende informatie

Lees 360 keer Laatst aangepast op donderdag, 09 november 2023 10:17
Log in om reacties te plaatsen