zondag, 04 september 2022 12:13

Met handen en voeten – gebarenspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Als je niet kunt horen, of elkaars taal niet spreekt, betekent dat niet dat je niet met elkaar kunt communiceren. Communiceren kan niet alleen met gesproken taal, maar ook met gebaren. Ook als je geen gebarentaal kent, kun je een heel eind komen met handen, voeten en een beetje creativiteit - dat zul je bij deze activiteit wel merken.

Beschrijving van de activiteit

Dit spel speel je in groepjes (met ploegen/nesten). Het doel is om met je nest zo veel mogelijk opdrachten uit te voeren. 

De scouts krijgen een lijst met opdrachten. De rest van het groepje mag de lijst niet zien. De scout moet zonder te praten een opdracht overbrengen aan het groepje. Bijvoorbeeld gooi 5x over met een bal. Het groepje moet de opdracht uitvoeren. Voor elke goed uitgevoerde opdracht krijgen ze een punt (of meer punten bij een moeilijke opdracht). Bij elk groepje staat een leiding om de opdracht te controleren. De scout  mag geen mensen of voorwerpen aanraken!

 Voorbeeld opdrachten 

 • gooi 5x over met een bal
 • stop alle ballen in een doos
 • ga met zijn allen op de grond liggen en doe alsof je slaapt (1 minuut)
 • doe de wave
 • doe de floss dance
 • 10 meter bokje springen
 • maak een potloodsnor (potlood ‘vasthouden’ met je bovenlip) allemaal tegelijk
 • een pak spelkaarten op soort sorteren
 • glaasje limonade maken voor het hele nest

Benodigd materiaal

 • Lijst met opdrachten
 • voorwerpen die nodig zijn om de opdrachten uit te voeren

Tips

Voor meer opdracht-inspiratie kun je bijvoorbeeld minute-to-win-it opdrachten zoeken/gebruiken (let wel op dat het uit te beelden moet zijn).

Aanvullende informatie

Lees 1122 keer Laatst aangepast op zondag, 18 december 2022 16:01
Log in om reacties te plaatsen