zaterdag, 23 juli 2022 20:32

Corona Vaccin Levend Ganzenbord

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit is een levend ganzenbord variant van COVID-19. Het doel van het spel is dat er zo snel mogelijk een vaccin wordt ontwikkeld tegen het virus. Meerdere onderzoeksteam zijn in de race om een vaccin te ontwikkelen maar dit gaat niet zonder slag of stoot. Tijdens de ontwikkeling moeten ze omgaan met COVID-19 uitbraken, complotdenkers, onderzoeksvragen en fysieke uitdagingen. Welk team lukt het om het eerste en het beste vaccin op de markt te brengen?

Beschrijving van de activiteit

De groep wordt verdeeld in patrouilles dat ieder een onderzoeksteam voorstelt. Ze moeten het einde van het spel bereiken en proberen het meeste aantal punten te verdienen voor het best werkende vaccin. Het spel kent twee winnaars: degene die het eerst het einde weet te bereiken (snelste vaccin op de markt) en het team dat de meeste punten heeft. Om de beurt wordt er met een dobbelsteen gegooid en mag het team dat aantal passen zetten. Als alle andere teams bezig zijn met opdrachten na een worp dan krijg je automatisch een doe-opdracht. Onderweg naar het vaccin kunnen ze op plekken terechtkomen op het speelbord die verschillende effecten hebben. Zie voor details van de regels de bijgevoegde speluitleg, regels en het bord.

Benodigd materiaal

Zie bijlage

Veiligheid

Geen bijzonderheden

Tips

Pas de regels, opdrachten en vragen aan naar de actualiteit indien nodig.

Aanvullende informatie

Lees 723 keer Laatst aangepast op zondag, 24 juli 2022 15:43
Log in om reacties te plaatsen