zondag, 24 april 2022 17:44

Vuur maken zonder een lucifer

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Vuur maken zonder een lucifer. onsigen vuurmeester.

Beschrijving van de activiteit

Vuur is een van de magische en machtigste natuurverschijnselen. We kunnen niet zonder en het kan ook onze ergste vijand zijn. Ontdek de magische functie van het vuur meester zijn!  Je kunt ideeën ophalen bij insigne Vuurmeester van de scouts.

Vuur maken zonder een lucifer. 

Misschien is het een legende dat in de prehistorie mensen op het gebruik van vuur zijn gekomen door een blikseminslag. Hoe vaak is een blikseminslag? En dan het vuur brandend houden. In een reizend bestaan is dat heel moeilijk. Toch zijn er aanwijzingen dat het reizende volk een schaaltje vuur bij zich droeg en later pas ontdekte hoe ze zelf vuur konden maken. De moderne lucifer is pas in 1844 uitgevonden door de Zweedse chemicus Gustaf Erik Pasch. Hoe stak men het vuur voor deze uitvinding aan? Onderzoek dit en probeer het zelf uit. 

Benodigd materiaal

  • Brandbaar materiaal
  • Warmte
  • Zuurstof 

Veiligheid

Neem je voorbereidingen als je met vuur werk. Hoe neem je een van de drie elementen weg?

Tips

Insigne vuurmeester 

Aanvullende informatie

Lees 684 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 juni 2022 17:51
Log in om reacties te plaatsen