maandag, 28 maart 2022 15:52

Zeil Ruilspel (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Zo’n groot mogelijke vloot te creëren door te handelen met de producten en van de producten een vloot te bouwen.

Beschrijving van de activiteit

Voorbereiding:
De posten worden verspreid over een afgezet gebied. Iedere post krijgt een prijzenlijst en waardekaarten. De groep wordt verdeeld in kleine groepen. Elk groepje krijgt een startbedrag. Dit bedrag ligt ergens tussen de €80 en €100. Elk groepje krijgt hetzelfde startbedrag.

Spelverloop

Elk groepje krijgt tussen het startbedrag waarmee ze producten kunnen inkopen bij de verschillende posten. De prijzen zijn per post verschillen waardoor je een product ergens goedkoop kan inkopen en ergens anders voor meer geld weer verkopen. Op die manier kan er winst worden gemaakt. Als je genoeg geld hebt, kan je duurdere producten kopen en deze dan weer voor meer winst verkopen.

Spel extra’s
Havenmeester:
De havenmeester beveiligd de haven zodat het niet te druk wordt en er geen illegale handel wordt gedaan. Deze persoon zorgt voor de EHBO en het verdelen van het geld en producten onder de posten. Maar zijn hoofdtaak is het tikken van de spelers die er rijk uit zien. Als de speler is getikt moeten ze dobbelen voor hoeveel producten van hun wordt gestolen. Hebben ze de hoeveelheid niet dan wordt alles afgepakt. Dit geeft reden om te rennen en om zo snel mogelijk je spullen om te vormen naar boten.

Gokhal:
De gokhal past niet echt bij de haven. Maar hier kunnen ze buiten het bos of buiten het speelveld illegaal gokken. hier kunnen ze geld verdubbelen door een aantal spellen. De volgende spellen kan je hier voor gebruiken:

 • Hoger - Lager:
  1 dobbelsteen gooien dan zegt de speler hoger of lager en dan de 2e dobbelsteen.
  Dit kan ook met een spel kaarten
 • Roulette:
  Zwart of rood is verdubbelen
  Specifiek op een nummer is x5

*om te voorkomen dat kinderen gokverslaafd worden kan je verbieden om te blijven gokken*

Benodigd materiaal

Tips

Waardes van items:

 • 6x Roeiriem + 1x romp + 1x roer = roeiboot= 60 + 100 + 40= 200
 • 1 x romp + 2x zeil + 1x roer + 1x mast + 1x roeiriem = Zeilboot = 100 + 180 + 40 + 80 + 10= 410
 • 1x motor + 1x romp + 1x benzine = motorboot = 350 + 100 + 200=  550
 • 4x romp + 1x motor + 4x benzine = groot schip = 400 + 350 + 800= 1550

Punten waarde:

 • Roeiboot: 1pt.
 • Motorboot: 3pt.
 • Zeilboot: 4pt.
 • Groot Schip: 9pt.

Prijs Waarde per post:

 • Roeiriem = 10 - 50
 • Roer = 40 - 150
 • Mast = 80 - 250
 • Zeil = 90 - 180
 • Romp = 100 - 400
 • Benzine = 200 - 700
 • Motor = 350 - 800

Aanvullende informatie

Lees 402 keer Laatst aangepast op dinsdag, 02 mei 2023 21:57
Log in om reacties te plaatsen