maandag, 31 augustus 2015 02:00

Leerling-tovenaar

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Levend kwartetten met thema

Beschrijving van de activiteit

De oppertovenaar geeft één van zijn leerlingen nog een laatste opdracht om te slagen in zijn tovenaarsexamen. Om hierin te slagen heeft leerling tovenaar Pirlewiet echter vier dezelfde magische symbolen nodig. En daar ligt nu juist het probleem. Hij heeft zijn vier magische symbolen verloren en hoe hard hij ook zoekt, Pirlewiet vindt ze niet terug. Hij doet een beroep op de kinderen om hem te helpen zoeken. Om Pirlewiet te kunnen helpen, moeten alle spelers naar het land van de tovenaars. Iedereen moet zich dus verkleden want enkel tovenaars en leerling tovenaars mogen er binnen. In Toverland aangekomen gaan ze op zoek naar de magische symbolen. Pirlewiet denkt dat elke speler best apart gaat zoeken.

Elk speler krijgt vier verschillende magische symbolen, bv. een knikker, een paperclip, een krijtje en een kurk. Elke speler probeert een kwartet (4 dezelfde symbolen) te vormen. Als het spel start, kan je een andere speler tikken en blad steen schaar spelen. De winnaar mag één van de vier symbolen van zijn tegenstander uitkiezen en er één van zichzelf voor in de plaats geven. Het spel eindigt als Pirlewiet van een speler een volledig kwartet krijgt. Pirlewiet slaagt nu natuurlijk met glans in zijn examen.

Voorbereidingstijd

0 - 5 minuten materialen pakken

Benodigd materiaal

  • Minstens één paperclip, krijtje, knikker en kurk per speler
Lees 1552 keer Laatst aangepast op maandag, 16 september 2019 11:34
Log in om reacties te plaatsen