maandag, 31 augustus 2015 02:00

De tovenaar en zijn leerlingen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Renspel

Beschrijving van de activiteit

Een tovenaar houdt zich schuil in de struiken. Op zijn borst en rug draagt hij een bord waarop een toverwoord duidelijk te lezen staat. Alle leerlingen van de tovenaar zouden graag zijn helper worden, maar daar is heel wat handigheid voor nodig. De leerlingen moeten het toverwoord kunnen lezen zonder dat de tovenaar erin slaagt het nummer dat ze op hun voorhoofd dragen te roepen. Lukt de tovenaar daarin, dan moeten de leerlingen terugkeren en de tocht hernemen. De leerling die als eerste de spreuk kan lezen, krijgt van de tovenaar eveneens twee borden met een spreuk en gaat zich verbergen. De andere leerlingen hebben nu meer kansen om helper van de tovenaar te worden.

Voorbereidingstijd

0 - 5 minuten.

Benodigd materiaal

  • Schilderstape (= tape waarop je kan schrijven) om de nummers op de spelers hun voorhoofd te bevestigen
  • Karton om het toverwoord op te schrijven
  • Stift

Tips

  • Je kan dit spel meer dan eens spelen en dan de spreuken telkens veranderen.
  • Als je dit spel met een groot aantal spelers speelt, voorzie dan voldoende spreuken en borden.
Lees 3873 keer Laatst aangepast op donderdag, 27 februari 2020 17:16
Log in om reacties te plaatsen