maandag, 10 januari 2022 17:05

Mowgli en Shanti worden Matroos-Schipper-Kapitein (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Aan boord van een binnenschip zijn er verschillende rangen; matroos, schipper en kapitein. Elke rang heeft verschillende moeilijkheidsgraden en worden er verschillende eisen gesteld op het vlak van knopen-navigeren-communiceren. Door de verschillende certificaten te behalen kunnen de welpen opklimmen van matroos tot kapitein. 

Beschrijving van de activiteit

Mowgli en Shanti kijken uit over de Waingoena rivier. Er komt een groot schip aanvaren. Jacala verteld dat er op dat schip verschillende functies zijn. Zo heb je een matroos, een schipper en een kapitein. Elke functie heeft zijn eigen verantwoordelijkheden, maar je hebt er ook extra kennis voor nodig. Mowgli en Shanti gaan kijken of ze van de ene functie door kunnen groeien naar de andere functie.

Tijdens dit spel starten alle welpen als burgers die heel graag matroos willen worden. Om matroos te kunnen worden moeten ze de verschillende opdrachten die op het certificaat staan afronden. Als alles aangevinkt is en de leiding een handtekening heeft gezet mag de matroos doorgaan naar het volgende certificaat. Tot dat ze uiteindelijk het certificaat kapitein behalen.

Benodigd materiaal

  • 3 certificaten per welp (zie bijgevoegd pdf bestand)
  • touw 
  • vlaggen
  • lampjes
  • toeter-fluit-hoorn 
  • kompas
  • kaart

Tips

Maak verschillende posten waar knopen-navigeren-communiceren apart van elkaar behandeld worden. 

Aanvullende informatie

Lees 505 keer Laatst aangepast op woensdag, 29 juni 2022 17:55
Log in om reacties te plaatsen