donderdag, 21 oktober 2021 19:01

Op zoek naar nachtvlinders

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het lokken / vinden van nachtvlinders.

Beschrijving van de activiteit

In Nederland zijn er meer dan 2.400 soorten nachtvlinders bekend. Vrijwel alle nachtvlinders vliegen ’s nachts, maar ruim honderd soorten zijn ook overdag actief: de dagactieve nachtvlinders. Een eenvoudige manier om nachtvlinders te lokken is licht gebruiken. Door het licht raken de vlinders echter gedesoriënteerd en dat is nou juist wat we niet willen. Beter is het om een stroopmengsel te maken en dat op een boomstam of paaltje te smeren. Ook kun je gebruik maken van rottend fruit of wijntouwen.

Tips

Op de website van Vlindernet vind je alle methoden uitgebreid beschreven, net zoals de verschillende soorten nachtvlinders en nog veel meer informatie.

Via de app Obsldentify kun je snel vlinders identifiseren

Lees 949 keer Laatst aangepast op zondag, 24 oktober 2021 15:36
Log in om reacties te plaatsen