woensdag, 14 juli 2021 11:28

Kodomo No Hi: Kinderdag in Japan

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kinderdag vieren op zijn Japans.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers:

Sterren Stroom is in Japan geweest en heeft daar een leuke feestdag mee gemaakt: Kodomo no Hi.

De Japanse kinderdag op 5 mei (Kodomo no Hi) is een dag speciaal voor kinderen. Tijdens deze dag vieren kinderen hun verjaardag, spelen ze spelletjes en krijgen alle aandacht. Ouders versieren hun huizen met koi karpersvlaggen. Deze sterke vissen staan symbool voor kracht, ze zijn zo sterk dat ze zelfs tegen de stroming in kunnen zwemmen!

Door de wapperende vissenvlaggen zo zichtbaar mogelijk op te hangen wordt geprobeerd de aandacht van de goden te trekken. De goden kunnen er namelijk voor zorgen dat kinderen net zo sterk en dapper worden als een koi karper

Thema introductie welpen:

Bij de ruïne Emaarate hangen allemaal vlaggen van vissen. Shanti is nieuwsgierig: Is Malchi de vis toevallig jarig? Nee malchi is vandaag niet jarig maar het is Kodomo no Hi in Japan.

De Japanse kinderdag op 5 mei (Kodomo no Hi) is een dag speciaal voor kinderen. Tijdens deze dag vieren kinderen hun verjaardag, spelen ze spelletjes en krijgen alle aandacht. Ouders versieren hun huizen met koi karpersvlaggen. Deze sterke vissen staan symbool voor kracht, ze zijn zo sterk dat ze zelfs tegen de stroming in kunnen zwemmen!

Door de wapperende vissenvlaggen zo zichtbaar mogelijk op te hangen wordt geprobeerd de aandacht van de goden te trekken. De goden kunnen er namelijk voor zorgen dat kinderen net zo sterk en dapper worden als een koi karper

De activiteit:

Tijdens kinderdag lezen ouders graag spannende verhalen voor over stoere kinderen! Sterre / Malchi lezen dit verhaal van de perzik jongen: Momotaro. Lees het voor met deze Japanse vertelkast: Kamishibai. Met deze afbeeldingen en het verhaal komt het hele verhaal tot leven!

Hierna maakt iedereen zijn eigen koikarper met deze hand out.

Sterre / Malchi weten dat dit liedje wordt gezongen tijdens Kodomo no Hi. Het gaat over de betekenis van de koi-karpers. Zing je mee?

Bron tropen museum

Benodigd materiaal

Tips

Wist je dat koi-karpers heel oud kunnen worden? Ooit leefde er een vrouwelijke koi-karper in de vijver van een Japanse familie ergens in de bergen. Deze koi-karper heette Hanako en zij overleefde verschillende generaties van die familie. Omdat ze heel nieuwsgierig waren naar zijn leeftijd werden zijn schubben onderzocht. En wat bleek? Hanako was al 215 jaar oud! Uiteindelijk is Hanako 226 jaar geworden.

Lees 54 keer Laatst aangepast op woensdag, 14 juli 2021 11:36
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

ExpressieInternationaal

Duur

30 min - 1 uur

Groepsgrootte

Individueel1-8 personen8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

5-7 bevers7-11 welpen

Locatie

BinnenBuitenRondom het clubhuis1,5meter

Voorbereidingstijd

15-30 min