zaterdag, 26 juni 2021 12:11

Portofoon doolhof

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Navigeer (geblinddoekt) op instructies door een doolhof. Bevorder zo de communicatie vaardigheden, o.a. luisteren naar anderen. Ruimtelijk inzicht door de prater omdat die zich moet inlezen in de loper. De loper moet rustig luisteren en rustig doorlopen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Mowgli en Shanti zitten bij de Nishaani plaats als Ikke al mopperend komt aanlopen. Hier dicht bij de grond is de jungle soms net een doolhof, Ik wou dat ik af en toe iemand had die de weg kon wijzen. Malchi herkend dit probleem als hij tussen de waterplanten in de Kanyerivier zwemt. Chil weet wel een leuk spel om daarmee te oefenen.

De activiteit

Op een veld is een doolhof uitgezet waardoor de loper moet worden begeleid. De loper heeft een blinddoek op en kan niet zien waar hij naar toe moet. Hiervoor geeft een ander persoon aanwijzingen via de portofoon. (Handigste is als de ander een hoger standpunt heeft, maar dit is niet noodzakelijk.)

Op instructies van “prater” navigeert de loper door het doolhof. Door samen te werken kom je uit het doolhof.

Start van het spel

Zorg voor er voor dat de loper en prater klaar zijn. Test de verbinding tussen de portofoons en controleer of de blinddoek goed zit.

Variatie

 • Beperk de spraak mogelijkheden. Gebruik bijvoorbeeld maximaal 3 woorden, of vervang normale woorden zoals links en rechts door andere woorden bijvoorbeeld rood en groen of stuurboord en bakboord en gebruik deze. Dus 1 stap naar rechts wordt dan 1 stap naar rood.
 • Je kan het ook zonder portofoon spelen.
 • Je kan ook een gebruik maken van een bewakingscamera die gericht is op het doolhoven het beeld weergeven op een TV of monitor. Van achter dat scherm geeft de prater dan de instructies. De prater en de loper hoeven dan niet eens in dezelfde ruimte te zijn.
 • Onderweg kun je bakken neer zetten die gevoeld moeten worden en doorgegeven naar de prater eventueel kun je er voor kiezen dat de 'gevonden voorwerpen' tot op zekere hoogte te de route bepalen: bijvoorbeeld is het voorwerp X dan gaat de loper bij het volgende kruispunt naar rechts is het voorwerp Y dan gaat de loper naar links.

Benodigd materiaal

 • Uitgezet doolhof (bijv. haringen en afzetlint)
 • Twee portofoons (walkietalkies)
 • Blinddoek

Optioneel

 • Bewakingscamera's of webcam met beeldscherm in een andere ruimte
 • Voelbakken met inhoud

Veiligheid

 • Let er op dat de instructies duidelijk gegeven worden
 • De lopers kunnen over de afzetlinten struikelen als ze 'verkeerd' lopen.

Aanvullende informatie

Lees 2716 keer Laatst aangepast op zaterdag, 16 juli 2022 10:19
Log in om reacties te plaatsen