woensdag, 28 april 2021 01:04

De lucht in

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Schiet een waterraket de lucht in die zolang mogelijk in de lucht blijft hangen.

Beschrijving van de activiteit

Chil overziet de hele jungle vanaf boven. Als Chil iets beter wil bekijken, kan hij heel lang stilhangen in de lucht. Als welp wil je natuurlijk ook wel zo lang in de lucht blijven hangen om alles beter te bekijken. Maak samen met de andere welpen waterraketten die zolang mogelijk in de lucht blijven hangen. Versier de raketten of breng accessoires aan die zorgen dat de raket nog langer in de lucht blijft. Zoek een open plek (zoals een groot grasveld) en schiet één voor één de waterraketten af. Welke waterraket blijft het langste in de lucht?

Bewijs

Maak een filmpje waarin de waterraket van dicht bij te zien is, waarin deze waterraket wordt afgeschoten door een welp met een fietspomp, de waterraket in de lucht is en neerkomt. Breng daarbij ook een stopwatch in beeld die gaat lopen vanaf het moment dat de waterraket is afgeschoten tot het moment dat het neerkomt. De waterraket moet vanaf het moment van lanceren tot en met de landing de gehele tijd in beeld zijn. Het filmpje mag niet worden bewerkt en er mag ook geen stopwatch na het filmen in de opnames worden gezet.

Voorwaarden

 • De waterraket moet gemaakt zijn door welpen.
 • Alleen het materiaal dat bij ‘benodigd materiaal’ staat, mag verwerkt worden in de waterraket.
 • De plek waarvan de waterraket wordt afgeschoten moet even hoog zijn als waar de waterraket landt.
 • De waterraket moet doormiddel van luchtdruk in de lucht worden geschoten.
 • De luchtdruk mag alleen worden opgebouwd door een (niet elektrische) fietspomp.
 • Bij een gelijke eindstand, wint de horde die als eerste het record instuurde.

Benodigd materiaal

 • Plastic petfles
 • Kurk van een wijnfles
 • Ventiel van een fietsband
 • Water
 • Fietspomp (niet elektrisch)
 • Papier
 • Karton
 • Vuilniszak
 • Aluminiumfolie
 • Camera

Tips

Bekijk YouTube filmpjes over flesraketten om jouw waterraket nog langer in de lucht te houden.

Lees 1175 keer Laatst aangepast op dinsdag, 18 mei 2021 21:42
Log in om reacties te plaatsen