maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hoofdbrekens onderweg

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een hike lopen is natuurlijk altijd leuk, maar om de route te verstoppen in puzzels maakt het nóg uitdagender

Beschrijving van de activiteit

Allereerst zet je een hike uit met het hele arsenaal aan routetechnieken dat je kent. Vervolgens neem je een thema en dan pas je de routes aan aan het thema. Niet alleen door er een plaatje bij te plakken, maar door de stripkaart te verbouwen, de oleaat te verstoppen, het coördinaat in binaire cijfers te geven enzovoorts

Voorbereidingstijd

Laten we daar geen doekjes om winden: een hike uitzetten kost veel tijd. Een hike met puzzels tweemaal zoveel.
1. Uitzetten van de hike
2. Controleren van de route
3. Controleren van de puzzels
4. Nalopen van de hike

Benodigd materiaal

  • Kaart
  • Kompas
  • Dosis creativiteit
  • Pen, papier, schaar en computer

Tips algemeen

  • Wanneer je een hike gaat uitzetten, is het erg belangrijk dat je zelf de routetechnieken tot in detail beheerst: vliegkoers, helicopterroute, blinde lijn, het verschil tussen bolletje-bolletje en bolletje pijltje en het verschil tussen kruispunten route en kruispuntjes route snap je helemaal.
  • Lekker creatief zijn: semafoor omzetten in de wijzers van de klok, binair in appels en peren, een vliegkoers in een schema, een gradenafstanden route in een bos bloemen.
  • Denk ook eens aan spiegelbeeld, of de kleuren van land en water in een digitale kaart omdraaien, een pontje wegpoetsen of de kaart uitrekken, zodat een kilometerhok geen vierkant maar een trapezium vorm krijgt.
  • Kijk eens in het boek Hiken voor meer ideeën.
Lees 2446 keer Laatst aangepast op donderdag, 11 februari 2016 15:05
Log in om reacties te plaatsen