zondag, 31 januari 2021 11:47

The stopmotion hike

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Samenwerking en communiceren tussen de leden maar dan online.

Beschrijving van de activiteit

Stop-motion of stop-frameanimatie is een filmtechniek waarmee speciale effecten in films kunnen worden gecreëerd. De techniek is al bijna net zo oud als filmen zelf en was voor de komst van digitale animatie een van de primaire special-effects-technieken in de filmindustrie.

Voor stop-motion is een camera nodig die in staat is om opnames frame per frame te maken. Eerst wordt het voorwerp dat op film moet bewegen in een bepaalde houding neergezet en met de camera wordt hiervan een frame geschoten. Vervolgens wordt de houding van de figuur een fractie veranderd en wordt er opnieuw één frame geschoten met dezelfde achtergrond. Dit wordt herhaaldelijk gedaan. Door vervolgens alle plaatjes achter elkaar (snel) af te spelen lijkt het alsof het voorwerp uit zichzelf beweegt. Dezelfde techniek past men ook toe bij tekenfilms.

Je krijgt een thema/scene bijv: het bos, en per scout moet je daar dan een stopmotion op maken.

Iedereen zorgt dat het personage/poppetje uit beeld loopt. Als iedereen de stopmotion heeft gemaakt stuur je de stopmotion door in de groepsapp of via de mail naar de leiding.

Een leiding plakt alle beelden achter elkaar en je hebt een hele hike met verschillende scene's.

Benodigd materiaal

  • Telefoon/tablet
  • Stopmotion app
  • Poppetjes (lego etc)
  • Achtergrond/decor (zelf maken)

Veiligheid

Denk aan de 1,5 meter.

Tips

Zorg dat je alleen het decor in beeld hebt en het poppetje zo lijkt het echt.

Lees 1591 keer Laatst aangepast op zondag, 19 september 2021 10:16
Log in om reacties te plaatsen