zondag, 15 november 2020 15:00

Water koken in een eierschaal

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Zo snel mogelijk water aan de kook krijgen in een eierschaal met beperkte hulpmiddelen.

Beschrijving van de activiteit

Water koken in een pan op een gas fornuis is geen uitdaging, water koken op een hout vuurtje is al meer een uitdaging. Maar als je ook geen pan tot je beschikking hebt moet je creatief worden met die je wel hebt.

Per tweetal krijg je een halve eierschaal.

Op het moment dat de tijd gaat lopen, moeten ze zo snel mogelijk water aan de kook krijgen zonder verdere onnatuurlijke hulpmiddelen. Dus alleen maar natuurlijke middelen en dus geen papier/karton etc. Het enige hulpmiddel dat ze krijgen is een paar lucifers en een luciferdoosje.

Zodra het water kookt, roept het groepje de leiding erbij en die controleert of het daadwerkelijk kook. Als het kookt, stopt voor dat groepje de tijd.

Benodigd materiaal

  • Halve eierschaal per groepje (+ wat extra voor de zekerheid)
  • Lucifers en luciferdoosjes

Tips

Als extra hulpmiddel kun je de groepjes een stel katoenen watten geven. Daarnaast is er centraal een pot vaseline beschikbaar. Hiermee kunnen ze dan hun eigen aanmaakblokjes maken door de vaseline in de watten te “masseren”. Belangrijk is om niet te veel vaseline te gebruiken, omdat je het aanmaakblokje anders niet aan krijgt.

Lees 1059 keer Laatst aangepast op zondag, 10 januari 2021 15:02
Log in om reacties te plaatsen