zondag, 15 november 2020 14:28

Gekke fietsen pionieren (tandemfiets, duofiets, catamaranfiets of familiefiets)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Oefenen met constructies maken en samenwerking

Beschrijving van de activiteit

Twee of meer fietsen worden samen gekoppeld (naast elkaar of achter elkaar). Als de fietsen zijn vast gekoppeld moet er een slalom parcours gevaren worden. 

De fietsen worden met behulp van pionierpalen en touwen aan elkaar gemaakt, zodat je een tandemfiets, duofiets / catamaranfiets of familiefiets maakt. Voor de familiefiets moeten meerdere duofietsen of tandenfietsen achter elkaar gepionierd worden.

De fietsen kunnen op verschillende wijze met behulp van pionierpalen aan elkaar gemaakt worden, er zijn ook luxere varianten denkbaar waarmee je een Riksha krijgt. Dan moet er een  bank of stoel tussen gepionierd worden. Tussen de fietsen is ook een afdak met laken denkbaar en met wat aankleding maak je er een flintstonemobiel van.

Benodigd materiaal

 • Twee of meer fietsen
 • Touw en pionierpalen (of iets dergelijks) om de fietsen aan elkaar te bevestigen
 • Een parcours uitgezet met bijvoorbeeld stoepkrijt of pionnen
 • Eventueel materiaal voor (thematische) aankleding of luxere varianten

Veiligheid

 • Selecteer pionierpalen op juiste en gelijke lengte zodat ze niet/minimaal uitsteken
 • Pionier stevig, werk touweindjes goed weg
 • Laat deelnemers goed nadenken of en zoja hoe sturende onderdelen aan elkaar bevestigd worden
 • Zorg voor een oefenveld met zachtere ondergrond om constructies te proberen

Tips

 • Doordat deze constructie als die stevig gepionierd wordt erg stabiel is, is het een leuk idee om deze constructie te maken voor een open dag en bijvoorbeeld ook mindervalide mensen uit te nodigen om te komen meedoen.
 • Doe oude doeken en/of papier om lakbeschadiging door hout te voorkomen
 • Overweeg sisaltouw te gebruiken zodat palen makkelijker aan smallere fietsconsctructiedelen te knopen zijn, steviger aan te trekken of nat te maken is en naderhand als verbruiksmateriaal losgesneden kan worden
Lees 1338 keer Laatst aangepast op maandag, 16 november 2020 11:23
Meer in deze categorie: « Halloween Restaurant Kerstlunch »
Log in om reacties te plaatsen