dinsdag, 29 september 2020 10:00

Voel het donker

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het beleven van donker.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Steven Stroom is ontzettend bang in het donker. Hij slaapt niet voor niets met zijn liefste knuffel en met een nachtlampje aan. Ook heeft hij om zijn bed een tentje gemaakt die hem beschermd. Stoere Bas Bos is niet bang in het donkere bos en wil Steven laten zien wat er, in het donker, buiten nog allemaal te zien is.

Thema introductie welpen

Mang is rond zonsondergang bij de Talaab poel te vinden. Mowgli en Shanti zijn benieuwd naar wat Mang 's nachts allemaal meemaakt. Mang verteld dat er in de jungle 's nachts nog genoeg te zien en te horen is en vraagt of Mowgli en Shanti een nacht bij hem in de jungle wil blijven.

Het spel

Maak een nachtwandeling. Door je woonwijk. Over het strand. Door het bos. Of door je achtertuin.
Alles ziet er anders uit dan overdag. Logisch, het is donker. Toch zie je meer dan je denkt. Zeker als de wolken wegblijven en de bijna volle maan de nacht verlicht.

Maak een nachtwandeling. Door je woonwijk. Over het strand. Door het bos. Of door je achtertuin.

Alles ziet er anders uit dan overdag. Logisch, het is donker. Toch zie je meer dan je denkt. Zeker als de wolken wegblijven en de bijna volle maan de nacht verlicht.

Als je even stilstaat, zie je nachtvlinders, uilen en vleermuizen vliegen in de schemer. En minder leuk, muggen… Ogen dicht nu. Spits je oren, wat hoor je? Misschien helemaal niets, wie weet gefladder van een meikever of kolibrievlinder. Je kunt ook met blote voeten buiten lopen (of je handen op grond leggen). En, hoe voelt de grond? Fijne wandeling!

Benodigd materiaal

Reflecterende hesjes als je in je langs drukke wegen gaat lopen

Tips

Lees 1273 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:20
Log in om reacties te plaatsen