zaterdag, 26 september 2020 11:49

Yedi tas (zevenrots) uit Turkije

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Stapel blokken op tijd omgooien.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Broer Wolf is in Turkije geweest. Hij zit bij de ruïne Emaraate en verteld Mowgli en Shanti hele verhalen. Shanti wil graag weten welke spelen daar gespeeld worden. Broer Wolf verteld dat hij hier de kinderen in groepjes heeft zien spelen met een stapel blokken en een bal.

Het spel

Je begint met een toren van 7 blikken of blokken te maken. Dan gaat het nest / de ploeg in een rij staan. De eerst probeert de toren met een bal om te gooien. De speler die achter hem staat, loopt achter de bal en blijft staan op de plek waar hij de bal te pakken krijgt.

Als de speler er niet in slaagt de toren te raken, dan is het aan de volgende. Die gooit van waar hij de bal kon stoppen. Als hij er in slaagt de toren om te gooien dan moet de volgende in de rij de bal pakken en proberen iedereen met de bal te tikken.

Wie getikt is, speelt niet meer mee. Ondertussen moet de toren terug rechtgezet worden. Als de toren terug rechtstaat, begint het spel terug maar enkel met diegene die nog niet getikt zijn.

De tikker die ervoor kan zorgen dat de toren niet meer helemaal rechtgezet kan worden, is de winnaar.

Benodigd materiaal

  • Bal
  • 7 stapelbare blokken
Lees 902 keer Laatst aangepast op maandag, 28 september 2020 09:59
Log in om reacties te plaatsen