woensdag, 09 september 2020 08:30

Ontmoet de inwoners van het dorp Hotsjietonia

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ouders kennis laten maken de themafiguren.

Beschrijving van de activiteit

We laten de nieuwe geïnstalleerde bevers en hun ouders kennis te maken met de figuren van Hotsjietonia door middel van een klein postenspel. Elke post bevat 1 of meer figuren van Hotsjietonia en de groepjes bevers kunnen daar een kort spelletje spelen wat past bij de figuren. Elk groepje bevers heeft minimaal een nieuwe geïnstalleerde bever en haar/zijn ouders erbij, en gaan aan de hand van een strippenkaart / aftekenlijst alle huizen (posten) in Hotsjietonia af, als ze de post gedaan hebben streept of stempelt het figuur de post af op de strippenkaart.

Thema intro

“Wauw, jullie zijn nu echte bevers” zegt Stuiter “Jullie ouders en ook iedereen van Hotsjietonia waren bij jullie installatie, Professor Plof, Stanley en Steven en Keet en Fleur en Bas en Sterre en en …” Stuiter komt bijna niet uit zijn woorden van blijdschap. Rozemarijn zegt “ Ow, even rustig aan doen Stuiter. De ouders van de bevers kennen ons niet eens zo goed, misschien kunnen ze samen met de bevers door Hotsjietonia lopen en ons allemaal ontmoeten.” Stuiter denkt even na en zegt uiteindelijk “En als we dat in groepjes doen, dan kunnen we ook meteen een leuk spelletje doen bij iedereen :) “

De staf vindt dat een leuk idee en gaat de bevers in groepjes opdelen en elk groepje krijgt een strippenkaart met plaatjes van de bewoners van Hotsjietonia, zodat ze die  kunnen gaan opzoeken.

Speluitleg

Elk groepje krijgt een strippenkaart met de posten (bewoners/huisjes van Hotsjietonia) en elke post heeft een klein spelletje wat past bij een van de figuren die erbij staat. Bijvoorbeeld de post bij Stanley Stekker bestaat uit blikgooien (onderdelen van de robots die hij in elkaar knutselt) of bij de post van Keet en Fleur Kleur kan je een mooie grote muurschildering maken met alle bevers (vingerverf en een laken). 

Voorbeeld spelletjes / posten

Hieronder staan wat kleine voorbeeld spelletjes die je zou kunnen gebruiken.

Fleur en Keet Kleur: De muurschildering

Fleur en Keet Kleur willen een nieuwe muurschildering in hun huisje en de bevers mogen helpen. Ze hebben een groot laken opgehangen en daarop mogen de bevers met vingerverf en stiften een mooie tekening op maken. Pappa’s en Mamma’s mogen ook meehelpen natuurlijk.

Materialen

 • Verf, kwasten en stiften
 • Wit laken

Steven en Sterre Stroom: Hindernisbaan

Steven heeft voor Sterre een gave hindernisbaan uitgezet, maar de bevers mogen hem ook wel doen en hij is natuurlijk heel nieuwsgierig of de ouders ook door de spannende spinnenweb hindernis kunnen komen zonder dat ze de touwtjes aan raken.

Materialen

 • Banken waar de bevers over en onderdoor kunnen gaan
 • Pionnen om te zigzaggen
 • Piketpaaltjes (of bomen die dicht bij elkaar staan) en touw om een spinnenweb te maken

Bas en Rebbel Bos: Natuur memory

Bas en Rebbel hebben allemaal spulletjes uit het bos meegenomen en onder een zeiltje/dekentje neergelegd. De bevers mogen eventjes kijken en moeten daarna zeggen wat er allemaal lag. Kunnen de bevers alles herinneren ? En de ouders, weten die het allemaal nog ? Wie waren er beter ?

Materialen

 • Bladeren (eiken, beuk etc)
 • Eikels
 • Kastanjes
 • Takjes
 • Stenen
 • Deken/zeiltjes om het onder te leggen

Stanley Stekker: Robotgooien

Stanley had nog wat oude robot onderdelen over en deze heeft hij nu zo neergezet dat je ze van een afstandje kan omgooien, net zoals bij blikgooien.

Materialen

 • Blikken
 • Balletjes

Noa: Kussengevecht

Natuurlijk niet een echt gevecht, maar Noa heeft nog een boel oude kussens over en ze wil kijken hoever ze die kan gooien. De bevers willen dat natuurlijk ook weten. :) Een soort variant op discuswerpen/kogelstoten maar dan met kussens.

Materialen

 • Kussentjes / Sierkussens / Hoofdkussens
 • Meetlint

Rozemarijn: Theetuin

Wat is het weer lekker druk en gezellig in het dorp, maar misschien willen de bevers en ouders eventjes lekker uitrusten met een beker limonade en een koekje, of voor de pappa’s en mamma’s een kopje thee / koffie ?

Materialen

 • Koekjes
 • Limonade
 • Bekers
 • Koffie/Thee

Professor Plof: De grote stapel

Eenmaal aangekomen bij de kas van Professor Plof zien de bevers een grote wankelende stapel oude experimenten en rare onderdelen. En wat de doet de Plof, hij pakt, als hij het nodig heeft, zomaar iets midden uit de stapel en als hij er klaar is stopt hij het niet op dezelfde plek terug, maar legt hij het er gewoon bovenop. Kunnen de bevers ook zo’n hoge stapel maken, zonder dat deze omvalt?

Materialen

 • Jenga Spel (als het kan een reuze versie :) )

Benodigd materiaal

 • Strippenkaarten (genoeg voor de groepjes)
 • Spelmaterialen voor de afzonderlijke spelletjes
 • Stempels / stiften voor het aftekenen

Veiligheid

 • Let op de Corona regels, controleer of alles wat je wilt doen kan volgens de huidige regels van de veiligheidsregio. (Vooral als je eten en drinken gebruikt)
 • Lucifers zijn gevaarlijk!
 • Punaises doen pijn!

Tips

 • Figuren/inwoners: als je het niet lukt om genoeg mensen te vinden om de bewoners te spelen. Kijk dan welke figuren je vaak gebruikt en laat alleen die komen (of juist de bewoners die er niet zo vaak zijn).
 • Als je veel groepjes bevers hebt is het misschien slim om een centrale post te hebben waar ze posten kunnen kiezen waar ze heen kunnen, dit om te zorgen dat niet alle groepjes naar dezelfde post gaan.
 • Centraal de tijd bijhouden en bv een fluitsignaal geven als ze naar een volgende post mogen.
Lees 1367 keer Laatst aangepast op woensdag, 08 september 2021 20:34
Log in om reacties te plaatsen