zondag, 05 juli 2020 18:01

Help Golgut de alien

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Golgut is een alien, en de brandstof van zijn raket is ook leeg. En zijn raket is hier op aarde beland, maar nu dat hij hier toch is wil Golgut over vriendschap en familie leren. Er zijn 3 of 4 gezinnen (nesten / ploegen) en zij moeten Golgut helpen. Hopelijk kunnen de gasten dat!!

Beschrijving van de activiteit

Golgut is een alien en de brandstof van zijn raket is ook leeg. En zijn raket is hier op aarde beland, maar nu dat hij hier toch is wil Golgut over vriendschap en familie leren. Er zijn 3 of 4 gezinnen (ploegen / nesten) en zij moeten Golgut helpen. Hopelijk kunnen de gasten dat!!

Voor 4 gezinnen

De jeugdleden worden in 4 'gezinnen' (nesten / ploegen) verdeeld, de gedsen /en gelpers / PL's en APL's  zijn de ouders. De overige jeugdleden worden daarna ook in 4 groepen gezet en zijn de kinderen. Nu moet ieder gezin zijn best doen om Golgut te helpen om te leren over vriendschap en familie, maar ook om de brandstof bij te vullen.

2 gezinnen gaan Golgut helpen om over vriendschap te leren en de andere 2 gezinnen gaan hem helpen om over familie te leren. En iedereen helpt natuurlijk om de brandstof bij te vullen.

Iedereen krijgt een identiteit, met daarop hun eigen voornaam, de achternaam van hun gezin, hun allergieën en handicaps, zoals. Niet kunnen wandelen, blind, …. Maat ook hun leeftijd staat er op soms echte leeftijd soms niet echt.

Als alle opdrachten van vriendschap en familie zijn gedaan wisselen we van rollen.

Opdrachten familie:

 • De 2 groepen krijgen ieder een huis en moeten zelf alles verdelen. Ze moeten een keuken plaatsen, een woonkamer, een eetkamer, een badkamer, slaapkamers, en wat ze zelf nog bedenken. Ze moeten ook zichzelf over de slaapkamers verdelen. Hierbij leren ze Golgut dat er soms discussies ontstaan maar dat ze ook weer opgelost kunnen worden door samen te werken
 • Nu krijgt ieder gezin een tuin en mogen ze die zelf inrichten. Het kan gaan over gras, bloemen, bomen, terras, trampoline, tuinhuis,…
 • Ieder gezin heeft huisdieren, ze mogen 10 huisdieren kiezen (het mogen er ook minder zijn) maar ze moeten wel opletten met allergieën.
 • Nu gaat het gezin naar de winkel en moeten ze inkopen doen. Ze krijgen een bepaald budget en krijgen voedingswaren met daarop hoeveel ze kosten. Ze mogen zelf kiezen wat ze kopen, maar ze mogen niet over het budget gaan.. De 'ouder' die erbij staat moet tellen hoeveel het kost.
 • Soms moet er iemand naar het ziekenhuis, en duurt het even voor dat die terug naar huis mag. We spelen het spel leven of dood. We maken een trefbal veld en iedere groep gaat in 1 vak staan. We gooien de bal in het midden en het spel begint. Als 1 persoon gooit kan die zeggen “Dood (naam van een persoon van de andere groep)” als de groep de bal kan vangen is er niets aan de hand, maar als de groep het niet kan vangen moet die persoon aan de kant gaan. Nu kan de andere groep zeggen “Leve (En de naam van die persoon)” OF “Dood(en een naam van de andere groep)”. Zo gaat het spel door tot er 1 vak leeg is of tot een moni het spel stopt.

Opdrachten Vriendschap:

 • De 2 groepen moeten samen 1 spel kiezen en dat gaan ze dan spelen
 • Vrienden vertellen elkaar al hun geheimen, maar niemand anders mag ze horen. Dus moeten ze het in elkaars oor fluisteren en hopen dat op het einde de persoon nog altijd de juiste zin heeft.
 • Nu gaan de vrienden naar een pretpark en gaan daar avond eten. Ze krijgen een budget en moeten voor iedereen een maaltijd kopen, maar moeten opletten met de allergieën.
 • Golgut kent zijn verjaardag niet, dus we zeggen dat hij vandaag jarig is. We gaan een feestje voor hem vieren en kopen van alles lekkers. Pas op met allergieën, iedereen moet iets kunnen eten en drinken.
 • We houden ook een slaapfeestje, we doen een zakkenrace en armbandjes knutselen, tikkertje,…

Opdrachten brandstof:

 • Maak per gezin 1 mooie en originele piramide
 • In een gezin wordt iedereen geblinddoekt en moeten ze samen 8 stoelen in een mooie kring zetten
 • Het gezin moet samen op x aantal voeten en handen gaan staan. (afhankelijk van aantal personen).
 • De gezinnen moeten samen over een touw geraken zonder het touw aan te raken
 • 1 gezin gaat aan 1 kant van het veld staan en het andere gezin aan de andere kant. Dan wordt er een vlag in het midden gelegd en krijgt iedereen 1-2 nummers. Wanneer ze hun nummer horen moeten ze zo snel mogelijk de vlag naar hun kamp brengen. Als ze getikt worden is het punt voor het andere team. Bij ‘oorlog’ gaat iedereen maar je mag enkel je eigen nummer tikken. Golgut zegt de nummers (als er geen Golgut is doen de moni’s dat.
 • 1 van de gasten wordt als koning(in) benoemt en moet op punt A staan. Dan worden er een aantal bodyguards gekozen en gaan voor de koning(in) staan de rest staan aan punt B en zijn de terroristen. Op ‘Ja’ moet de koning(in) van punt A tot punt B geraken terwijl de terroristen ervoor zorgen dat dat niet lukt door hem/haar 5 seconden op de grond te houden. Dus de bodyguards moeten de koning(in) beschermen en hem/haar veilig tot punt B te brengen.
 • 1 persoon gaat aan de kant, dan gaat de rest op 1 rij staan en dan een knoop maken. Als dit gebeurd is komt de persoon terug en haalt ze uit de knoop.

Voor 3 gezinnen

De gasten worden in 3 gezinnen verdeeld, de moni’s worden over de gezinnen verdeeld en zijn de ouders. De gasten worden daarna ook in 3 groepen gezet en zijn de kinderen van de moni’s. Nu moet ieder gezin zijn best doen om Golgut te helpen om te leren over vriendschap en familie, maar ook om de brandstof bij te vullen.

De 3 gezinnen moeten goed samen werken om Golgut te helpen.

Iedereen krijgt een identiteit, met daarop hun eigen voornaam, de achternaam van een moni van hun gezin, hun allergieën en handicaps, zoals. Niet kunnen wandelen, blind, …. Maat ook hun leeftijd staat er op soms echte leeftijd soms niet echt.

Als alle opdrachten van vriendschap en familie zijn gedaan wisselen we van rollen.

Opdrachten familie:

 • De 2 groepen krijgen ieder een huis en moeten zelf alles verdelen. Ze moeten een keuken plaatsen, een woonkamer, een eetkamer, een badkamer, slaapkamers, en wat ze zelf neg bedenken. Ze moeten ook zichzelf over de slaapkamers verdelen. Hierbij leren ze Golgut dat er soms discussies ontstaan maar dat ze ook weer opgelost kunnen worden door samen te werken
 • Nu krijgt ieder gezin een tuin en mogen ze die zelf inrichten. Het kan gaan over gras, bloemen, bomen, terras, trampoline, tuinhuis,…
 • Ieder gezin heeft huisdieren, ze mogen 10 huisdieren kiezen (het mogen er ook minder zijn) maar ze moeten wel opletten met allergieën.
 • Nu gaat het gezin naar de winkel en moeten ze inkopen doen. Ze krijgen een bepaald budget en krijgen voedingswaren met daarop hoeveel ze kosten. Ze mogen zelf kiezen wat ze kopen, maar ze mogen niet over het budget gaan.. De 'ouder' die erbij staat moet tellen hoeveel het kost.
 • Soms moet er iemand naar het ziekenhuis, en duurt het even voor dat die terug naar huis mag. We spelen het spel leven of dood. We maken een trefbal veld en iedere groep gaat in 1 vak staan. We gooien de bal in het midden en het spel begint. Als 1 persoon gooit kan die zeggen “Dood (naam van een persoon van de andere groep)” als de groep de bal kan vangen is er niets aan de hand, maar als de groep het niet kan vangen moet die persoon aan de kant gaan. Nu kan de andere groep zeggen “Leve (En de naam van die persoon)” OF “Dood(en een naam van de andere groep)”. Zo gaat het spel door tot er 1 vak leeg is of tot een moni het spel stopt.

Opdrachten Vriendschap:

 • De 2 groepen moeten samen 1 spel kiezen en dat gaan ze dan spelen
 • Vrienden vertellen elkaar al hun geheimen, maar niemand anders mag ze horen. Dus moeten ze het in elkaars oor fluisteren en hopen dat op het einde de persoon nog altijd de juiste zin heeft.
 • Nu gaan de vrienden naar een pretpark en gaan daar avond eten. Ze krijgen een budget en moeten voor iedereen een maaltijd kopen, maar moeten opletten met de allergieën.
 • Golgut kent zijn verjaardag niet, dus we zeggen dat hij vandaag jarig is. We gaan een feestje voor hem vieren en kopen van alles lekkers. Pas op met allergieën, iedereen moet iets kunnen eten en drinken.
 • We houden ook een slaapfeestje, we doen een zakkenrace en armbandjes knutselen, tikkertje,…

Opdrachten brandstof:

 • Maak per gezin 1 mooie en originele piramide
 • In een gezin wordt iedereen geblinddoekt en moeten ze samen 8 stoelen in een mooie kring zetten
 • Het gezin moet samen op x aantal voeten en handen gaan staan. (afhankelijk van aantal personen).
 • De gezinnen moeten samen over een touw geraken zonder het touw aan te raken
 • 1 gezin gaat aan 1 kant van het veld staan en het andere gezin aan de andere kant. Dan wordt er een vlag in het midden gelegd en krijgt iedereen 1-2 nummers. Wanneer ze hun nummer horen moeten ze zo snel mogelijk de vlag naar hun kamp brengen. Als ze getikt worden is het punt voor het andere team. Bij ‘oorlog’ gaat iedereen maar je mag enkel je eigen nummer tikken. Golgut zegt de nummers (als er geen Golgut is doen de moni’s dat.
 • 1 van de gasten wordt als koning(in) benoemt en moet op punt A staan. Dan worden er een aantal bodyguards gekozen en gaan voor de koning(in) staan de rest staan aan punt B en zijn de terroristen. Op ‘Ja’ moet de koning(in) van punt A tot punt B geraken terwijl de terroristen ervoor zorgen dat dat niet lukt door hem/haar 5 seconden op de grond te houden. Dus de bodyguards moeten de koning(in) beschermen en hem/haar veilig tot punt B te brengen.
 • 1 persoon gaat aan de kant, dan gaat de rest op 1 rij staan en dan een knoop maken. Als dit gebeurd is komt de persoon terug en haalt ze uit de knoop.

Benodigd materiaal

 • Papier,
 • Pen,
 • Plaatjes,
 • Identiteitskaarten,
 • Hal,
 • Kegels, Zakken voor zakkenrace,
 • Stoelen,
 • Touw voor armbandjes,
 • Blinddoeken,
 • Touw,

Veiligheid

-

Tips

-

Aanvullende informatie

Lees 845 keer Laatst aangepast op zondag, 29 mei 2022 11:13
Log in om reacties te plaatsen