dinsdag, 09 juni 2020 13:20

Reis door europa

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Spelen met Europees tintje

Beschrijving van de activiteit

We maken een grote kaart van Europa, de deelnemers gooien om de beurt met dartspijltjes naar de kaart. Het land waar het pijltje in land gaan ze proberen te veroveren. We spelen telkens een spel typisch voor het land. Het doel is zoveel mogelijk landen zien te veroveren. Vergeet niet op voorhand de vlaggen voor het eind spel omhoog te hangen in het bos.

Groepsindeling

Al de deelnemers krijgen een stuk van een vlag van een land in europa. Diegene die een stuk hebben van dezelfde vlag vormen een groep. (4 à 5 deelnemers per groep). (Even aantal groepen hebben)

De Spelletjes

Als de deelnemers een land gooien waar we geen apart spel voor hebben, krijgen ze hiervoor een voordeel in het grote finale spel.

 • Schotland: Vliegend tapijt met een balk: al de deelnemers van een groep liggen naast elkaar op de grond met een balk op hun rug. Ze rollen nu samen voort en moeten de balk aan de overkant zien te krijgen.
 • Engeland: Lijnrugby, twee groepen vormen samen 1 team voor dit spel. Op het einde wordt dan nog een final battle gedaan om het land te veroveren. We maken 5 of 6 vakken met telkens een aantal leden van de groep in. Ze moeten nu de rugbybal naar de juiste kant zien te krijgen zonder een vak over te slaan. Final spel: eikeltje à 3 leden van de ene groep gaan tussen de andere groep staan. We geven 1 van de 3 een tik en deze moet zo ver mogelijk zien te lopen. De groep die het verste is geraakt wint het land.
 • Italië: Ongekookte spaghetti overbrengen per twee, als de spaghetti breekt mogen ze kiezen met welk stuk ze terug starten.
 • Nederland: Klompenrace: ze moeten met klompen overlopen en wiet gaan halen aan de overkant. Voor wiet gebruiken we thee en deze stoppen we in kleine zakjes.
 • België: 1 deelnemer heeft een bekertje vast en de rest moet water zien over te brengen en dit met een spuitje manneke pis gewijs in het bekertje zien te krijgen op een afstand van minstens 1 meter.
 • Griekenland: Petanque spelen met borden, ze moeten ze dicht mogelijk bij een dessert bordje gooien.
 • Duitsland: We spelen Tsjernobilleke met een Boulles de berlijn in het midden. We maken een vierkant, aan elke zijde staat 1 groep en in het midden ligt een boulles de Berlijn. Ze moeten nu groepen uit zien te moorden door iemand op de boulles de Berlijn te leggen.
 • Finland: Kerstman estafette: ze moeten om de beurt een kledingstuk gaan halen van een kerstmannenpak en dit doorgeven aan de volgende van de groep. Deze doet dit kledingstuk aan en gaat een volgende halen. De laatste zal als kerstman terug lopen.
 • Frankrijk: 1 iemand van de begeleiding moet in de boom kruipen aan het sjotveld tegen zonnedauw. Telkens mag er 1 iemand van de groep onder de boom komen staan en moeten een druif zien op te vangen met hun mond.
 • Spanje: Stierengevecht, dit is een variant op hanengevecht waar ze hun vingers op hun voorhoofd moeten zetten als een stier.
 • Oostenrijk: De deelnemers moeten een parcours afleggen op skilatten.

Afsluitend spel voor de overgebleven landen:

 • Denemarken
 • Ierland
 • Kroatië
 • Noorwegen
 • Polen
 • Portugal
 • Tsjechië
 • Zweden

We hangen in het bos vlaggen omhoog van al de Europese landen. Ze moeten nu deze zien te zoeken en achter in hun broek steken zodat andere groepen deze nog kunnen afpakken. Een land dat al veroverd is tijdens het grote spel kunnen ze niet meer veroveren met deze vlaggen. Ze moeten dus onthouden welke vlaggen al veroverd zijn.

Benodigd materiaal

 • Grote kaart Europa
 • 3 Dartspijlen
 • 4 afbeeldingen van vlaggen van landen in Europa
 • 4 sjorbalken
 • Afzetlint
 • Nagels + bierkaartjes
 • Rugby bal
 • 4 ongekookte spaghetti sprieten
 • 4 paar klompen
 • 4 spuitjes
 • Emmer water
 • 20 borden
 • 1 dessert bord in een andere kleur.
 • 5 boulles de Berlijn
 • 4 kerstmannen pakken
 • Tros franse druiven
 • 4 paar skilatten
 • 1 lintje per land van de EU met de vlag op geschilderd.
 • 20 tandenstokers met een vlaggetje van de EU op.
Lees 1000 keer Laatst aangepast op woensdag, 10 juni 2020 12:07
Log in om reacties te plaatsen