maandag, 31 augustus 2015 02:00

Water en vuur

Beoordeel dit item
(6 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met je team pionnen verzamelen.

Beschrijving van de activiteit

Er worden 2 teams gemaakt. Elk team krijgt 5 pionnen en zet die op een lijn aan de ene en andere kant van de zaal. Het ene team (de tikkers) moeten met hun hand tegen de muur staan, achter de pionnen (achter de lijn en pionnen). Het andere team staat aan de andere kant van de zaal, achter de lijn. Als de scheidsrechter het teken geeft, mag het ene team naar de andere kant van de zaal lopen en proberen om de pionnen te pakken. Het team moet dit proberen te voorkomen doordat als zij denken dat iemand van het team de pion pakt hun hand van de muur af te halen en iemand te tikken, terwijl die een pion probeert te pakken.

Als het hem lukt om iemand te tikken, moet deze de pion terug geven en weer achter zijn eigen veilige lijn staan. Als het de persoon niet lukt om iemand te tikken of iemand te tikken voordat hij veilig is over de lijn moet deze persoon op de bank gaan zitten. Je mag weer in het spel als iemand van het andere team getikt wordt. Alle kinderen van jouw team mogen terug als er een pion gestolen is.

Er komt dus een winnaar als er van 1 team geen spelers meer over zijn. Of als de pionnen allemaal gepakt zijn.

Benodigd materiaal

  • 10x Pionnen
  • 2x Lijnen

Tips

Dit spel wordt ook wel pionnenroof of pylonenroof genoemd.

Lees 18478 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 12:38
Log in om reacties te plaatsen