woensdag, 27 november 2019 12:17

De voeldoos van Noa

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Als je iets ziet, weet je dan ook hoe het voelt?

Beschrijving van de activiteit

Noa verteld dat overal in onze huid zitten hele kleine druk-(tast) en temperatuur zintuigen, die maken dat we ons verbonden voelen met de wereld om ons heen. Vooral onze vingertoppen en lippen zijn erg gevoelig. Daar zitten dan ook veel zenuwuiteinden waarmee de zintuigen verbonden zijn. De temperatuur van iets dat je aanraakt beïnvloedt de werking van je zintuigen. Zo duurt het langer voordat je iets kouds voelt dan iets dat warm is.

Noa geeft de bevers in tweetallen een lege eierdoos voor 10 eieren en plak per vakje een zoekopdracht in het deksel.

Bijvoorbeeld

 1. Hard
 2. Zacht
 3. Prikt
 4. Glad
 5. Koud
 6. Warm
 7. Plakkerig
 8. Nat
 9. Droog
 10. Enz.

De bevers zoeken buiten bij elk woord een klein voorwerp en leggen deze in de 10 vakjes van de eierdoos. In het laatste vakje met het ? Kunnen de bevers in elk vakje iets leggen dat weer anders voelt.

De tweetallen wisselen van partner. Een van de twee blijft bij de eigen voeldoos. De ‘nieuwe' bever krijgt een blinddoek voor. De ander laat een voor een voorwerpen uit de eigen voeldoos voelen en vraagt hoe het voelt. Kiest hij/zij dezelfde woorden als de vakjes waar de voorwerpen in liggen?

De bevers maken samen met Noa een kleine tentoonstelling van de gevonden natuurschatten. Waar is het meeste van gevonden en wat het minste? Zijn er verrassende voorbeelden gevonden bij het vraagteken? Of zijn er voorwerpen die thuis horen in meerdere vakjes?

Benodigd materiaal

 • Lege eierdoos
 • Lijstje met zoekopdrachten

Veiligheid

Let op bij de prikkende en scherpe voorwerpen.

Lees 1594 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 april 2020 11:07
Log in om reacties te plaatsen