maandag, 31 augustus 2015 02:00

Leg alles goed vast aan boord!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Simpele knopen leren leggen.

Beschrijving van de activiteit

Steven Stroom is bang dat alles wat mee aan boord gaat van links naar rechts schuift als het hard waait. Daarom wil hij alles goed vastmaken. De bevers willen wel helpen, maar dan moeten ze wel een paar knopen kennen. De bevers leren d.m.v. voordoen een achtknoop en een platte knoop.

Na het ‘leren’ van de knopen spelen zij een spel waarbij de groep in tweeën wordt gesplitst. Voor elke groep staat een paaltje met een klein stukje touw eraan. Helaas is dat touw te kort om een bootje aan vast te maken. Daarom gaan de bevers het touw langer maken door er stukjes aan te knopen door middel van een platte knoop. Zij krijgen daar vijf minuten de tijd voor. Als de tijd om is, bepaal je wie het langste touw heeft én wie er de meeste knopen goed heeft gelegd.

Benodigd materiaal

  • Klos gekleurd touw.
  • Op groot formaat uitgetekend de te nemen stappen om de knopen te leggen.
  • Scharen.
  • Twee paaltjes.
  • Een aantal stukken touw om aan elkaar te knopen bij het spel.

Tips

  • Voor bevers is het makkelijker om de platte knoop te leren met twee verschillende kleuren touw.
Lees 5324 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 10:56
Log in om reacties te plaatsen