maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kompasplaatjes tekenen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Oefenen van kompasrichtingen.

Beschrijving van de activiteit

Op dit opdrachtblad staan plaatjes in kompascode. Voor elk plaatje is er één rijtje opdrachten. Elke opdracht is één lijntje van het plaatje. Het cijfer geeft aan hoeveel vakjes de lijntjes lang zijn en de letters zijn de kompasrichting waarin je die moet tekenen. Zoek voor elk plaatje eerst het beginstreepje op het tekenblad. Dat is een dikke lijn met het cijfer van het plaatje erbij. Het eerste stukje van je tekening staat dus al op het tekenblad. Is het eerste streepje langer dan 1 vakje? Maak die dan wel eerst af voordat je verder gaat. Als je een streepje hebt getekend kun je op het opdrachtblad het vakje erachter aankruisen. Zo weet je dat je die al hebt gehad.

Gebruik bij welpen geen "driedubbele" windrichtingen (zoals NNO) en laat ze de opdracht met hun nest (in het groot) samen doen, terwijl leiding de opdrachten opleest (vanaf 1 punt beginnen, bij voorkeur één van de randen).

Voorbereidingstijd

Opdrachtenbladen uitprinten.

Benodigd materiaal

Tips

  • Ideaal spel voor bijvoorbeeld op post, tijdens een hoekenspel of ter introductie van een kompas, of voor in de "spelletjes- en leeskist" tijdens een kamp.
Lees 13198 keer Laatst aangepast op zaterdag, 05 december 2020 12:19
Log in om reacties te plaatsen