woensdag, 11 april 2018 10:52

Hotsjietonia's watergekte

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Beschrijving van de activiteit

Thema verhaal:

Stanley en Professor Plof staan bij de boot van Sterre en Steven Stroom te kijken. Het is toch wel bijzonder dat zo'n en groot ding blijft drijven terwijl een klein kiezelsteentje zinkt. Professor Plof stelt voor om bij Stanley thuis proefjes te gaan doen met water.

Proefje 1 water transport

Er staan 2 rijen met bakken. de ene rij is gevuld met water de andere rij is leeg. bij elke bak ligt een voorwerp waarmee water 'vervoerd' kan worden naar de andere rij met bakken. Een aantal van deze voorwerpen werkt beter dan andere. Denk hierbij aan:

 • bak 1: regenpijp(je)
 • bak 2: laken / theedoek o.i.d. (iig stof)
 • bak 3: vergiet
 • bak 4: handen van de bevers
 • enz

Leg het spel na een paar minuten spelen stil en heb het met de bevers over waarom er in de ene bak meer zit als de andere.

Proefje 2: drijven of zinken

Alle bevers staan om een grote bak/ ton met water. Alle bevers krijgen een voorwerp. Ze mogen eerst zeggen of dat voorwerp blijft drijven of gaat zinken en dan uitproberen of ze gelijk hebben. Voorwerpen die te gebruiken zijn:

 • muntstuk
 • tak
 • speelgoed bootje
 • speelgoed autootje
 • knikker / steentje
 • blaadje
 • bestek
 • veer
 • stukje klei
 • schoteltje

Proefje 3: Sopslurf maken

Professor Plof pakt een flesje en snijt daar de bodem uit. Hierna vraagt hij aan Stanly of hij zijn sokken uit wil trekken. De sok van Stanley gaat om de onderkant van de fles en professor Plof stopt de kant waar de sok zit in een tijltje met sop. Hierna heeft hij de fles aan Stuiter en vraagt hem of hij wil gaan balzen. In eens krijgt de fles een mooie slurf

Benodigd materiaal

zie testjes

Veiligheid

-

Tips

Praat na elk testje na over hoe en waarom

Lees 1261 keer Laatst aangepast op zondag, 29 augustus 2021 10:27
Log in om reacties te plaatsen