maandag, 06 november 2017 15:43

Koning van Katoren

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

Een variatie op het boek Koning van Katoren geschreven door Jan Terlouw. Hiervan is ook een film gemaakt (deze staat op youtube).

Themaverhaal

In het land Katoren in al jaren lang geen koning meer. Wil je koning worden, dan moet je eerst vijf opdrachten bedacht door de regering volbrengen.
Stach, een jonge man, wil proberen koning te worden. Samen met de welpen gaat hij proberen al deze opdrachten te volbrengen.

Personages:

 • Stach,
 • Kim,
 • Arme inwoners van Geblakend,
 • Witte Wieven,
 • Pantaar,
 • Regering.

Globale planning

Zaterdag:

Stach gaat naar de kinderen voor hulp, want hij wil koning worden. Volgens Stach moeten hij hiervoor bij de regering zijn.
Als avondwandeling gaan de kinderen opzoek naar de regering in de bossen. Daar komen ze de regering tegen. Stach vraagt of hij koning mag worden. De regering keurt dit goed maar Stach moet eerst vijf opdrachten volbrengen.

Zondag: De welpen vinden de eerste opdracht (flessenpost).

Opdracht 1:

 • In het dorp Afzette-Rije heerst een zeer ernstig virus. Dit virus maakt de mensen erg ziek en veroorzaakt vervelende klachten. De rug, van iedereen die besmet is met dit virus, is krom gegroeid. De besmette inwoners worden ook wel boggelruggen genoemd. Er bestaat één medicijn tegen dit virus, maar dit medicijn is heel erg duur. Jouw eerste opdracht is om alle inwoners van Afzette-Rije te genezen.
 • Bij de opdracht zit een heel moeilijk recept, met ingrediënten zoals allemaal verschillende soorten bladjes van bomen en bloemen.
 • Tijdens de hike gaan de kinderen opzoek naar alle ingrediënten die in de natuur groeien (zo leren ze bomen en bloemen herkennen)
 • 's Avonds maken de welpen samen met Stach het drankje. Stach zal zorgen dat de boggelruggen genezen worden en neemt het drankje mee.

Maandag: De welpen vinden de tweede opdracht.

Opdracht 2:

 • Helaas is er afgelopen week iets verschrikkelijks gebeurd in het dorp Geblakerd. Dit hele dorp is ’s nachts afgebrand. Zorg dat deze mensen weer snel ergens kunnen wonen!
 • Stach moet een dorp herbouwen dat is afgebrand. De welpen en Stach gaan huttenbouwen. Hier komen twee arme dorpsbewoners kijken.

Dinsdag: De welpen vinden de derde opdracht.

Opdracht 3:

 • Als de avond valt verschijnen aan de rand van het bos de ‘Witte Wieven’. Niemand weet wie of wat dit precies zijn, omdat iedereen die ‘Witte Wieven’ zag dit nooit heeft kunnen navertellen. We weten alleen dat ze al tientallen sterke, dappere mannen hebben laten verdwijnen. Laat dit stoppen!\
 • Stach en de welpen maken een plan om de witte wieven te verslaan. Ze besluiten om wapens te maken om de witte wieven te verslaan.
 • ’s Avonds wordt een mannelijke leiding gebruikt als lokaas. Maar de mannelijke leiding wordt door iets onzichtbaars meegesleurd. De welpen houden hem tegen en zien de witte wieven in de verte (laken of sluier in een boom laten bewegen). De welpen besluiten terug te gaan omdat hun wapens nutteloos zijn tegen de witte wieven. De welpen zien de student-journalist Kim in de bossen (welpen weten dan nog niet wie zij is).

Woensdag: Stach en de kinderen komen een heks tegen

Stach en de kinderen komen een heks tegen. De heks vertelt dat witte wieven niet over speciaal zand kunnen. De kinderen gaan gekleurd zand maken met stoepkrijt en dit zand strooien ze om het gebied waar ze de witte wieven zagen, rond de boom.
Als de avond valt komt de witte wief in de boom tevoorschijn. De welpen zien dit van ver. Als test sturen ze er een mannelijke leiding heen om te kijken of hij nog steeds door haar gelokt wordt. Dit blijkt niet zo te zijn.
De welpen zien Kim weer verstopt zitten en gaan naar haar toe. Ze houdt een interview met Stach. Ze bespreken de grootste angst van Stach (’s avonds door het donkere woud lopen).

Donderdag: De welpen vinden de vierde opdracht.

Opdracht 4:

 • Niet alleen de inwoners van de dorpen Afzette-Rije en Geblakerd hebben last van een plaag. Ook de inwoners van het dorp Ekilibrië wordt niet met rust gelaten. ’s Avonds laat, als het donker is, klopt soms zomaar de Pantaar op het huis van één van de inwoners. Deze verschrikkelijke tovenaar van Ekilibrië dwingt hen, het meest waardevolle wat zij bezitten aan hem af te staan. Wat er met deze dingen precies gebeurd is niet bekend, maar een ding is zeker; ze worden nooit meer terug gezien. Jij moet ervoor zorgen dat de Pantaar de mensen voor altijd en eeuwig met rust laat.
 • Om de Pantaar te lokken zochten alle welpen naar het meest waardevolle die ze mee op kamp hebben. Ze leggen dit neer in de hal. Ook Stach en Kim doen dit. Samen wachten ze op de Pantaar.
 • Als de Pantaar langs komt wil de Pantaar deze spullen niet. Hij wil Stach. Stach gaat met de Pantaar mee en de kinderen volgen hem.
 • Stach en de Pantaar vechten en de Pantaar wordt in de rook gegooid in plaats van Stach.

Vrijdag: De welpen vinden de vijfde opdracht.

Opdracht 5:

 • Volgens de legende ligt diep in het "Donkere Woud", het woud vol griezels, monsters, wilde beesten en nog veel meer, een eeuwenoude kroon verstopt. Alleen als je deze kroon uit het woud haalt, zullen deze angstaanjagende wezens weggaan. Het is daarom aan jou om deze kroon te halen. Alleen dan kan je koning zijn!
 • Stach is boos op Kim. Zij heeft aan de regering doorverteld dat hij zijn grootste angst is. Ruziënd komen ze naar de welpen toe. De welpen proberen de ruzie op de lossen.
 • Stach moet ’s nachts door het donkere woud heen (spooktocht) en de kroon vinden. Met de kroon is Stach koning. Samen met Kim en de welpen bemachtigd hij de kroon.

Zaterdag:

De welpen vinden kranten. Hierin is een artikel van Kim plaatst: Lang leven koning Stach! Met alle verhalen van de afgelopen week erin.

Bijlages

Lees 2950 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 maart 2019 13:02
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Meer in deze categorie: « Overleven in de natuur Vampiers »
Log in om reacties te plaatsen