maandag, 06 november 2017 14:55

De Bokkenrijders

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Korte omschrijving

Een variatie op de mythe over de bokkenrijders. Ze lijken een plunderende bende, maar niets is wat het lijkt!

Themaverhaal

De bokkenrijders plunderen het gebied waar de welpen/scouts kamperen. Ook ontmoeten ze de schout die goud van de welpen/scouts wilt, omdat ze op zijn gebied verblijven. Hoe komen ze op tijd aan goud en hoe verslaan ze de bokkenrijders?

Rollen:

 • Landvrouw/heer,
 • Schout,
 • Zwarte kapitein,
 • Bokkenrijders,
 • Oplichter/waarzegster.

Globale planning

Dag 1: Zaterdag

 • De landheer/vrouw komt langs om de welpen te waarschuwen voor de bokkenrijders. Hij vertelt het enge verhaal over de Bokkenrijders en de Zwarte Kapitein. Zij zouden namelijk stelend en plunderend rondtrekken in deze omgeving en een verbond met de duivel hebben gesloten. De Zwarte Kapitein in hun leider. Iedereen die hier in de omgeving woont is bang voor de bokkenrijders en ze hebben last van de bokkenrijders.
 • Als het schemerig wordt gaan de welpen de bossen verkennen en zien in de verte de Bokkenrijders en de Zwarte Kapitein.

Dag 2: Zondag

 • De schout komt langs om belasting te innen. De welpen verblijven op zijn terrein, dus moeten ze per welp een goudstuk betalen, maar dat hebben ze niet. De schout eist dat ze voor aanstaande vrijdag het goud bij elkaar hebben, anders moet hij al hun spullen afnemen.
 • De welpen moeten op het idee komen om verdedigingsmuren te bouwen om de bokkenrijders buiten te houden. De welpen willen niet dat er bij hen wordt ingebroken!
 • ’s Avonds lopen de bokkenrijders weer rond het gebouw.

Dag 3: Maandag

 • Als de welpen wakker worden zien ze dat hun verdedigingsmuur gesloopt is, het kamphuisje een puinhoop is en vies en er een raam openstaat. De pannen en het bestek zijn gestolen uit de keuken door de Bokkenrijders (omdat het lijkt alsof de pannen en het bestek van zilver zijn). De pannen en het bestek hebben ze nodig om te koken dus die moeten echt terug komen. Zonder bestek moeten de welpen creatief ontbijten.
 • Leiding stelt voor om een tocht te lopen (We moesten toch nog een hike lopen deze week, misschien vinden we de pannen en het bestek?).
 • Aan het einde van de tocht vinden de welpen hun pannen en bestek in de bosjes bij hun clubhuis. Ook zit er een briefje bij: ‘Sorry, we dachten dat het zilver was’.
 • Na het avondeten verzinnen de welpen een plannetje om de Bokkenrijders te lokken. Ze maken goudblokjes en zetten een spoort van goudblokjes uit naar het kamphuisje. Zo kunnen de welpen de bokkenrijders vangen door de deur dicht doen als de Bokkenrijders binnen zijn.
 • De Bokkenrijders komen inderdaad langs en proberen het goud te stelen. De welpen sluiten de Bokkenrijders op in het gebouw en communiceren met hen via een raam.
 • De Bokkenrijders leggen uit waarom ze stelen: ze stelen van de rijke landheren. De landheren hebben heel veel goud en hoeven geen belasting te betalen. De arme bevolking die op het land werkt moet wel belasting betalen. Met het gesloten goud helpen de bokkenrijders de arme bevolking om hun belasting te betalen aan de schout.
 • De Zwarte Kapitein haalt de welpen over om zich bij hem aan te sluiten. De welpen zullen ingewijd worden als ze een masker hebben gemaakt. Want alle bokkenrijders dragen maskers.

Dag 4: Dinsdag

 • De welpen gaan een Bokkenrijdersmasker maken van gips en deze verven.
 • ’s Avonds komen de Bokkenrijders langs en de Zwarte Kapitein leidt ze in met een grappig/eng ritueel.
 • Eén van de leiding moet bloed afgeven (nepbloed op een houtje en in het vuur gooien). Ondertussen staan ze in een cirkel om het vuur en leggen een eed af terwijl er iets in het vuur gegooid wordt (spul om kampvuur een kleurtje te geven).

Dag 5: Woensdag

 • ’s Avonds ontvangen de welpen een brief van de Bokkenrijders over een ultieme test om er bij te horen, ook kunnen ze met deze opdracht goud verkrijgen. Als ultieme test moeten de welpen doormiddel van een schatkaart een eeuwenoude schat zien te vinden.
 • De welpen lopen met de schatkaart, verkleed als bokkenrijders, naar de ruïne waar de schat verstopt ligt. De schat bestaat uit een kistje met goud stukken (de helft van het aantal personen met hoeveel we zijn) en een blauw flesje slaapmiddel.
 • Zodra de welpen terug willen naar het kampterrein begint de spooktocht. Ze worden achtervolgt door wezens in de bossen.

Dag 6: Donderdag

 • De kinderen hebben nu pas de helft van het goud bij elkaar verzameld terwijl ze nog maar één dag hebben, voordat de schout langs komt.
 • Tijdens het kampvuur komt er een oplichter/circusartiest/waarzegster langs die een aanbod doet. Al winnen de welpen de weddenschap dan zal ze het aantal goudstukken verdubbelen, maar al verliezen dan zijn de welpen alles kwijt.
 • De welpen spelen een kaartspel met de oplichter/waarzegster (genoeg googletrucjes met kaarten online te vinden). De welpen verliezen het spel/weddenschap en zijn dus al hun goud kwijt.
 • ’s Avonds horen ze in de verte een enge stem die zegt: “Zorg voor het goud, anders pak ik al jullie spullen af, hahaha.” (Afgespeeld bandje in de bosjes)

Dag 7: Vrijdag

 • Na een spel vinden de welpen een brief op de deur. Hierin staat dat de schout al hun slaapzakken heeft meegenomen omdat hij geen goud kon vinden en de welpen niet thuis waren. De welpen krijgen alleen hun slaapzakken terug als ze bij zonsondergang al het goud bij elkaar hebben.
 • De bokkenrijders komen langs en de welpen leggen hun goudprobleem met de schout aan de bokkenrijders uit. Samen met de bokkenrijders verzinnen ze een plan..
 • De bokkenrijders verstoppen zich in de bosjes als de schout komt en de welpen bieden de schout iets te drinken aan waar het slaapmiddel in zit. Als de schout in slaap gevallen is binden de bokkenrijders de schout vast en zullen de bokkenrijders wel met de schout afrekenen. Omdat de schout goud kwam innen had hij zijn schatkist mee. Dit goud zullen de bokkenrijders weer teruggeven aan de armen. De kinderen vinden later hun slaapzakken in de boom achter het clubhuis. De scout is verslagen en de slaapzakken zijn terug!
Lees 2479 keer Laatst aangepast op woensdag, 03 april 2019 14:20
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Log in om reacties te plaatsen