maandag, 06 november 2017 11:59

Once upon a time

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Korte omschrijving

Dit kampthema is een versimpelde variatie van de serie Once upon a Time. Er komen veel verschillende sprookjesfiguren in voor en er kunnen gemakkelijk figuren toegevoegd worden of geschrapt.
Gebruikte spookjesboek: Mijn Grote Sprookjesboek (eerste versie, de rode)

Themaverhaal

De heks is uit het sprookjesboek ontsnapt via het spiegeltje op de voorkant van het sprookjesboek. De heks besluit om alle sprookjes waar hij een rol in speelt uit het sprookjes boek te scheuren. Zo wil hij voorkomen dat de sprookjes steeds slecht voor de heks eindigen. Elk sprookjesfiguur dat uit het boek is gescheurd, weet niet meer wie hij/zij is, waardoor het sprookje niet verkeerd voor de heks kan eindigen. 

Elke dag ontmoeten de welpen/scouts verschillende sprookjesfiguren. Zij weten niet meer wie ze zijn, maar hebben wel de bladzijden met hun eigen verhaal erop bij zich. Als zij de sprookjesfiguren helpen, krijgen zij deze bladzijden.

Zodra bladzijden met de sprookjes weer in het sprookjesboek zijn geplakt weten de sprookjesfiguren weer wie ze zijn en zitten ze weer in het boek vast. Dus als alle sprookjes met een heks erin, in het boek zijn geplakt en het spiegeltje ook, dan zal de heks verslagen zijn.

Personages:

  • Repelsteeltje
  • Sjaak
  • Prins
  • Doornroosje
  • Wolf
  • Hans
  • Grietje
  • Heks

Globale planning

Dag 1: zaterdag

De welpen vinden het sprookjesboek tijdens de avondwandeling.

’s Avonds: leest de leiding een verhaal voor uit het sprookjesboek bij de kampvuurkuil. Uit dit verhaal blijkt dat de heks slecht is. De welpen/scouts of leiding vergeten het boek mee naar binnen te nemen.

Dag 2: zondag

’s Ochtends: vinden de welpen een sprookjesboek (zonder spiegeltje). Uit het boek zijn alle bladzijde met een sprookjes over een heks gescheurd. Per ongeluk heeft de heks ook wat andere sprookjes uit het sprookjesboek gescheurd, zoals roodkapje, Sjaak en de bonenstaak en één pagina uit repelsteeltje. Ook vinden de welpen naast het boek wat losse bladzijden van sprookjes (de sprookjes met de heks erin die niet tijdens het kamp zullen langskomen). Deze kunnen de welpen er gelijk in plakken.

(Doordat de bladzijden uit het boek zijn gescheurd weten de sprookjes niet meer wie ze zijn. De heks heeft dit gedaan. Maar weten de welpen dit nog niet)

Als de leiding ’s avonds de welpen een sprookje voorleest bij het kampvuur, bespied repelsteeltje vanachter de bosjes de welpen. Repelsteeltje probeert het boek te stelen, maar zodra de welpen repelsteeltje zien rent hij heel hard weg in de richting van waar het boek gevonden is.

De welpen besluiten om nogmaals te gaan kijken waar het sprookjesboek lag. Op deze plek loopt een eng raar mannetje (repelsteeltje). Niemand weet, niemand weet, dat ik… Repelsteeltje weet alleen zijn naam niet meer omdat één bladzijde uit het sprookjesboek van zijn verhaal is gestuurd.

Repelsteeltje vraagt de welpen om één bladzijde van zijn verhaal, terug te plakken in het boek (die bladzijde heeft hijzelf). In ruil voor de hulp van de welpen wil hij wel vertellen wat er aan de hand is. De welpen beloven de bladzijde terug te plakken en repelsteeltje vertelt:

Dat hij gister nacht de heks de bladzijde uit het sprookjesboek zag scheuren. Volgens repelsteeltje wilt de heks wraak nemen op alle sprookjesfiguren uit een sprookje met de heks erin. Alle sprookjes met de heks erin lopen namelijk steeds verkeerd voor heks af. Daarom heeft de heks alle bladzijde eruit gescheurd. Hierdoor weten de sprookjesfiguren niet meer wie ze zijn en zal het sprookje voor de heks niet slecht aflopen. Per ongeluk heeft de heks ook wat andere sprookjes uit het sprookjesboek gescheurd, zoals roodkapje en één pagina uit repelsteeltje.

De heks kon uit het sprookjesboek ontsnappen door de spiegel die eigenlijk op het sprookjesboek hoort.

Dag 3: Maandag

Na het avondeten komen de welpen tijdens een spel Sjaak tegen. Sjaak weet niet meer wie hij is. De welpen vertellen hem dat hij moet vechten tegen de reus. Daar vreest wel Sjaak voor. De welpen helpen Sjaak om te trainen, zodat Sjaak tegen de reus kan vechten. Als postenspel (bv. verdeeld in drie nesten) leren de welpen samen met sjaak: hakken met een handbijltje (om de staak om te kunnen hakken), poten ze tuinkers (zoals sjaak de bonen potte) en leggen ze een klimparours af (zodat sjaak de staak kan beklimmen). Als dank krijgen ze zijn bladzijde van het boek.

De dag wordt afsloten met het voorlezen van het sprookje van Sjaak en de bonenstaak.

Dag 4: Dinsdag

De prins komt langs met een kaart, maar weet niet wat hij daar mee moet. In zijn broekzak heeft hij het verhaal van Doornroosje zitten. De welpen willen wel helpen. Er zit een kaart bij met het punt erop (mogelijk een toren of landhuis in de omgeving waar de welpen heen kunnen fietsen?). De welpen willen de prins wel helpen om Doornroosje te redden. En gaan met de fiets naar het kasteel. Het kasteel (in ons geval een oud electriciteitshuisje) staat omgeven door brandnetels. De welpen moeten eerst een pad maken voordat ze doornroosje kunnen bevrijden. De prins kust doornroosje wakker. Als dank krijgen de welpen de bladzijden van doornroosje en de prins voor in hun sprookjesboek.

Voor het slapen leest de leiding het sprookje van doornroosje voor.

’s Avonds als de kinderen bijna slapen komt Roodkapje, bang en helemaal buitenadem aankloppen. Ze weet niet meer wie ze is, ze weet alleen dan ze bang is voor de boze wolf die achter haar aan zit. De welpen laten roodkapje binnen slapen en besluiten dat ze de volgende dag een val voor de wolf gaan bouwen.

Dag 5: Woensdag

’s Middags gaan de welpen een val maken voor de wolf (de welpen komen vaak met brillante ideeën!)

’s Avonds de welpen gaan op zoek naar de wolf samen met roodkapje in de bossen. Ze moeten de wolf achter zich aan zien te krijgen om hem in de val te laten lopen. Dit lukt! Roodkapje is blij en geeft de welpen de bladzijden van haar verhaal die ze bij zich heeft.

Dag 6: Donderdag

’s Avonds: De welpen worden gedropt en ze komen Hans of Grietje tegen. Ze huilen en willen naar huis, maar weten niet hoe ze daar moeten komen en wie ze zijn.

Gelukkig hebben ze een aantal bladzijden van hun verhaal in hun broekzak zitten. Als de welpen hiernaar vragen laten ze de bladzijden zien. De welpen zien op de bladzijden het verhaal van Hans en Grietje en weten nu welk sprookjesfiguur zij zijn. De welpen besluiten Hans en Grietje mee te nemen naar het gebouw.

Onderweg komen de welpen een snoephuisje tegen, maar ze weten dat dit huisje van de heks is. Ze willen niet dat de heks komt, dus besluiten van het huisje af te blijven (gebouwd van koekjes, snoepjes en snoeplijm).

Als ze bijna bij het gebouw zijn, vinden de welpen een broodkruimelspoor. De welpen laten Hans en Grietje het spoor volgen en beloven dat ze zo weer thuiskomen.

In ruil voor de hulp van de welpen, krijgen de welpen de bladzijden van Hans en Grietje.

Dag 7: Vrijdag

De welpen besluiten de heks te lokken met het boek, om de spiegel van de heks te jatten en deze terug te plaatsen in het boek. De kinderen liggen in de bosjes en de leiding valt de heks aan. De welpen plaatsen het spiegeltje terug.

Dag 8: Zaterdag

De welpen vinden het sprookjesboek met een extra bladzijde erin: Een bedankje namens alle sprookjes!

Bijlages

Lees 5284 keer Laatst aangepast op woensdag, 03 april 2019 14:19
Gepubliceerd in Kampthema's, 7-11 welpen, week
Log in om reacties te plaatsen