maandag, 31 augustus 2015 02:00

Rondom de wereld

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De wereld van welpen is groter dan zij denken; laten wij die eens testen en wellicht uitbreiden. Met dit spel verbreden de welpen hun 'internationale horizon'.

Beschrijving van de activiteit

In de jungle zijn er verschillende plaatsen zoals de Nishaani plaats of de Guha grotten. Maar buiten de jungle is nog veel meer te beleven! Chil is wel eens tot de rand van de jungle gevlogen en kon met zijn scherpe ogen ver kijken en zag daar allerlei spannende nieuwe plaatsen, maar hij durfde de jungle toch niet zomaar te verlaten. Kunnen de welpen Chil helpen om wat meer over de wereld te leren?

Per nest wordt er een werelddeel gekozen waarover de welpen iets meer te weten willen komen; is een werelddeel al gekozen dan kiest het nest een ander werelddeel. De leiding heeft van tevoren oude reisbrochures gehaald en informatie verzameld over Scouting in andere landen (zie websites van WAGGGS en WOSM, onder 'regions'). Laat de welpen per nest een collage maken van het door het nest gekozen werelddeel. In deze collage proberen de welpen aandacht te besteden aan welpen uit het door hen gekozen werelddeel. Dus wat dragen welpen in dat werelddeel? Kan je achterhalen hoeveel welpen er in de verschillende landen in dat werelddeel zijn?

De leiding heeft van te voren enkele leuke vragen over de verschillende werelddelen voorbereidt, die door de welpen snel te beantwoorden zijn in de vorm van "ren-je-rot".

Voorbereidingstijd

10 tot 20 minuten voor de collage en ca. 30 minuten voor de ren-je-rot vragen: kijk hiervoor op: SPS quizvragen en Ghana multiple choice.

Benodigd materiaal

  • Oude reisbrochures.
  • Scharen.
  • Lijm.
  • Flipoverpapier.
  • Rol behang.

Tips

  • Laat de welpen een korte presentatie geven aan Chil over bijzondere kenmerken van hun werelddeel.

Veiligheid

  • Bij het rennen (ren-je-rot) is het fijn als de omgeving vrij is van obstakels.
Lees 3250 keer Laatst aangepast op dinsdag, 08 september 2020 22:14
Meer in deze categorie: « Wereldbol Hallo, hier Holland! »
Log in om reacties te plaatsen