maandag, 17 april 2017 10:02

Rikki Tikki Tavi's spiegelspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Iedereen staat wel eens voor een spiegel. In een spiegel zie je jezelf. Stel je nu eens voor dat je in een spiegel kijkt, maar een ander ziet. Kun je dan raden wat die persoon voor een beroep heeft of hoe deze persoon zich voelt?

Beschrijving van de activiteit

Rikki Tikki Tavi heeft in de jungle een spiegel gevonden. Het is een hele rar,e spiegel. Als je er in kijkt, zie je niet jezelf, maar iemand anders. Rikki heeft de spiegel helemaal naar de Raadsrots gesleept om het de welpen te laten zien. "Kijk!", roept hij opgewonden, "Kijk in de spiegel en vertel me wat je ziet". Nieuwsgierig kijkt Shanti in de spiegel. Ze slaakt een klein gilletje. "Hè, dan ben ik niet!", zegt ze verbaasd, "ik zie een heel ander meisje". Voorzichtig kijkt ze nog een keer. Het meisje in de spiegel gebaart naar Shanti. Shanti doet die gebaren na. "Het is net alsof ze me iets probeert te vertellen", fluistert Shanti. "Ja, leuk hè", zegt Rikki, "daarnet zag ik een welp in de spiegel.Zij gebaarde mij dat verdrietig was, omdat ze haar favoriete spel slingertikkertje niet gingen spelen." Shanti kijkt nog eens in de spiegel. Het meisje, dat ze ziet, is ook druk aan het gebaren. Shanti probeert te raden wat zij gebaart......

De welpen gaan ook aan de slag met de spiegel. Ze gaan in een grote kring zitten. De leiding kiest een welp uit die mag beginnen. Vaan de leiding krijgt de "spiegelwelp" twee kaartjes. Op het ene kaartje staat een emotie en op het andere kaartje een vreemd beroep. De "spiegelwelp" beeldt met gebaren de emotie en het beroep uit. De andere welpen doen de gebaren na. Kunnen zij raden welk beroep er wordt uitgebeeld en welke emotie?

Voor dit spel is het belangrijk dat alle welpen eerst de gebaren na doen. Ze mogen niet praten. Als ze denken dat ze weten wat er door de "spiegelwelp" wordt uitgebeeld, staan ze stil en steken hun hand op. Pas als ze door de leiding worden aangewezen, mogen ze vertellen wat er is uitgebeeld. Als het antwoord goed is, wordt deze welp "spiegelwelp". Als het antwoord niet goed is, mag de volgende welp het antwoord geven,

Denk bij beroepen aan:

 • paraplureparateur;
 • viltstiftenvuller;
 • dorpsomroeper;
 • snorrenkapper;
 • voetbalpoetser;
 • etc.

Benodigd materiaal

 • Kaartjes met emoties: boos, blij, verdrietig, bang, etc;
 • Kaartjes met rare beroepen;

Tips

 • Je kunt het spel ook uitbreiden door een duo of zelfs een heel nest emoties en beroepen uit te laten beelden. 
 • Zorg dat de gebaren bij het uitbeelden niet al te ingewikkeld worden.
 • Begin met iemand van de leiding als "spiegelwelp", dan wordt het voor de welpen duidelijker wat er van ze moeten doen.
Lees 3269 keer Laatst aangepast op woensdag, 03 april 2019 17:13
Log in om reacties te plaatsen