vrijdag, 01 april 2016 16:49

De Tank van Leonardo

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Op 15 april 1452 werd Leonardo Da Vinci geboren. Hij was niet alleen een kunstenaar, maar ook een groot onderzoeker en uitvinder. Samen met Oe gaan de welpen aan de slag. Zij gaan dingen uitvinden waarvan zij vinden dat die echt nodig zijn op een zomerkamp. Op internet is meer te vinden over Leonardo Da Vinci en meer over de tank van Leonardo.

Beschrijving van de activiteit

Oe en de welpen bekijken de beschilderde Guha Grotten. Ergens in een hoekje vinden ze een raar voorwerp. Het lijkt wel een feesthoedje op een autootje. Dan herkent Oe wat het is. Het is de tank van Leonardo Da Vinci. Oe vertelt de welpen over deze bijzondere uitvinder. Hij was een hele knappe man. Zo kon hij niet alleen heel mooi schilderen en tekenen, hij onderzocht ook de natuur en de mens en was een uitvinder. Zo vond hij bijvoorbeeld de vliegmachine uit, de parachute, een tank en nog veel meer. Zijn uitvindingen stonden echter alleen op papier en zijn pas zo'n 450 jaar later echt gemaakt.

Oe laat plaatjes zien van Leonardo's tank en andere uitvindingen. Daarna zet zij de welpen aan de slag. Zij vraagt ze (per nest) een machine of apparaat te bedenken die over een aantal jaar niet meer weg te denken is op een welpenzomerkamp. Denk bijvoorbeeld aan een luchtbedje dat zichzelf niet alleen opblaast, maar zichzelf ook oprolt. Of een superparaplu tegen de regen. Je kan het zo gek niet te bedenken. Het is de bedoeling dat ze een model maken van hun uitvinding en die aan het einde van de opkomst presenteren aan de horde. Het zou mooi zijn als de modellen echt werken, maar dat hoeft niet. De uitvindingen van Leonardo zijn immers ook pas jaren later in het echt gemaakt.

Benodigd materiaal

  • Knutselmateriaal zoals: doosjes, bakjes, papier, stokjes, karton, crêpepapier, oude kranten etc
  • Lijm, plakband
  • Scharen
  • Touw
  • Verf, kwasten

Tips

  • Probeer de welpen in hun fantasie zo min mogelijk te beperken, hoe gekker hoe beter. Heel veel gadgets uit Star Trek zijn ook ooit begonnen als fantasie, maar zijn nu echte gebruiksvoorwerpen in het dagelijjks leven (denk aan de opklap-mobiel en bluetooth).
  • Laat de welpen stukjes uit dit YouTube filmpje zien. In dit filmpje proberen een aantal mensen de tank van Da Vinci na te bouwen.
Lees 3346 keer Laatst aangepast op woensdag, 05 juni 2019 12:32
Log in om reacties te plaatsen