zaterdag, 30 maart 2024 15:20

Pasen in de Jungle

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Allerlei paasopdrachten in de Jungle

Beschrijving van de activiteit

Eer liggen in de Jungle 8 eieren verstopt. Dit zijn 'surprise' eieren die elk een opdracht binnen een activiteitengebieden van de jungle passen

 • De raadsrots: identiteit kletspraat pasen
 • Het wolvenhol: veilig en gezond eieren bakken op scouting manier
 • De Khaali Jagah-vlakte: sport en spel eierrace
 • De Nishaani-plaats: uitdagende scoutingtechnieken
 • Haveli – het mensendorp: samenleving
 • De ruïne Emaarate: internationaal paastradities wereld wijd
 • De Talaab-poel: buitenleven – eieren verschillende soorten (
 • De Guhagrotten: expressie eieren schilderen maskers maken

De raadsrots

Als dieren problemen hebben, of wijze raad willen hebben, gaan ze langs bij de raadsrots. De raadsrots is te vinden in het bos, naast de rivier. Bij deze rots worden alle dierenproblemen opgelost. Ook kun je hier meekijken met de raad van de wolven. Bij de raad van de wolven wordt besloten wat er in de horde gebeurt. Meestal gebeurt dit door te stemmen. Als meer dan de helft van de wolven het ergens mee eens is, dan gaat het op die manier. Akela is de leider van de horde, en neemt altijd plaats op de raadsrots. De andere wolven zoeken een plekje rond de rots.

Vandaag Pasen het onderwerp gesprek bij de Raadsrots. Hoe denken de welpen over Pasen?

Het wolvenhol

Oost west, thuis best! Alle welpen vinden het heerlijk om na een avontuur weer lekker veilig thuis te komen. Het wolvenhol is te vinden tussen de Khaali Jagah vlakte en de raadsrots. Het wolvenhol is de plek waar je binnen lekker kunt rusten, met je vriendjes en vriendinnetjes kunt kletsen, elkaar spannende avonturen kunt vertellen en kunt schuilen als je ergens bang voor bent. Ook kun je hier alles wat je geleerd hebt aan de andere welpen leren. Hier leer je alles over gezond en veilig zijn.

Vandaag ga je bij het wolvenhol wat lekkers klaar maken met paas thema, maar dan op een scouting manier. Bak een ei op een blikje.

De Khaali Jagah-vlakte

Zin in een potje ravotten? Wil je eens lekker een spel doen met andere dieren? Dan moet je op de open vlakte zijn! Er zijn altijd wel welpen te vinden die samen met jou willen spelen. Voor Mowgli ligt het sportveld meteen naast het wolvenhol, maar Shanti moet helaas een heel stuk verder lopen. Het veld heeft aan de ene kant bossen en aan de andere kant vind je een stuk water waar je lekker in kunt zwemmen! Bij de Kaali Jagah vlakte staat vandaar een paas mand. In de mand zitten verschillende (papieen) eieren. Op elk ei ia een spel geschreven. Kies samen 4 spelen, Je hebt keuze uit::

 • Eieren in de mand Benodigdheden: paaseieren en een mand of doel (basketbalring, korfbalpaal, ballenboom) De paashaas schildert de eitjes en mikt ze vervolgens in zijn mand. Iedereen krijgt vier paaseieren Mik de paaseieren in de mand/het doel. Tel hoeveel eieren je raak gegooid hebt.
 • Overgooispel Benodigdheden: paasei De kippen gaan in een rij staan en gooien de eitjes naar elkaar. Zo belanden ze snel in het mandje voor de paashaas. Ga met je groepje in een kring of op een rij staan en gooi de paaseieren naar elkaar. Tel hoeveel keer jullie over kunnen gooien, zonder dat het ei valt. Lukt het om 10 keer over te gooien, dan krijgt iedereen een eitje.
 • Ik Heb een paasei in mijn hand Benodigdheden: paasei De paashaas gaat met de eitjes op pad, het hele land door. Waar zou hij ze verstoppen? Zing het liedje: Ik Heb een paasei in mijn hand, terwijl een kind de ogen sluit. Wanneer het lied afgelopen is, raadt dit kind wie het paasei heeft. Ik Heb een paasei in mijn hand, die gaat reizen door het land leg ik 'm hier, leg ik ‘m daar? als je ‘m vindt dan zeg je ’t maar.
 • Fluisterspel De paashaas hopt zachtjes door de tuin. Niemand mag hem horen. Ga in een kring staan. Een kind bedenkt een woord dat met Pasen te maken heeft en fluistert dit door aan het volgende kind. Zo gaat het woord de kring rond. Het laatste kind vertelt wat hij/zij doorgekregen heeft. Speel het spel een aantal keer.

De Nishaani-plaats

Als je van spanning houdt, zoek je naar de kampvuurplaats. Hier kun je zelf oefenen met het maken van een vuurtje. Wil je een spannende speurtocht doen, dan zijn de bossen en de rivieren hier omheen helemaal jouw plekje! Wil je lekker luieren, knoop dan je eigen hangmat. Je vindt hier alle spullen die je nodig hebt voor een gezellige avond, of een spannende tocht. Ook is het altijd veilig om vuur te maken, want de rivier stroomt vlak langs de kampvuurplaats. de paashaas heeft hier een speurtocht uitgezet

Haveli – het mensendorp

Een hele andere wereld. In het mensendorp vind je alles wat je in de jungle niet kunt vinden. Er staan allerlei huizen, er zijn weggetjes aangelegd, de straten zijn heel goed te gebruiken voor een spelletje voetbal, trefbal of basketbal. Er zijn gezellige parkjes en er zijn vaak feestjes op het open podium. Kortom, je kunt er van alles beleven. In het mensendorp kom je ook allerlei interessante mensen tegen. Je komt bij het mensendorp door het hele oerwoud door te lopen.

De ruïne Emaarate

Als je op de raadsrots staat, zie je de mooie ruïne al liggen. Er gaan allerlei verhalen rond over deze plek. Is het een kasteel geweest? Of een oude tempel misschien? Of toch een fort? Niemand die het zeker weet. Je kunt erheen met de boot via de rivier, maar je kunt ook lopen via het bos. In de ruïne kun je allerlei dingen vinden die reizigers van vroeger achtergelaten hebben. Nog steeds zijn er veel mensen die hier op bezoek komen en dingen neerleggen voor anderen. Misschien heb je zelf ook wel iets wat je in de ruïne neer kan leggen! Vandaag heeft de paashaas hier ook een ei verstopt!

De Talaab-poel

Houd je ervan om lekker in de natuur bezig te zijn? Ga dan in de poel op zoek naar alle diertjes die daar leven! Er zitten grote en kleine diertjes. Rondom de poel kun je vele soorten plantjes vinden. Over sommige plantjes zijn er zelfs verhalen dat ze levens kunnen redden, waar andere plantjes juist gewoon heel lekker zijn! Je kunt dagenlang op ontdekkingstocht en in de natuur overnachten zonder je te vervelen. Kortom: er is van alles te vinden, waaronder veel soorten eieren, van het 'gewone kippenei tot kwartel en ganzen eieren. Misschien kun je er zelfs de eieren van Jacala of de struisvogel bewonderen!

De Guha-grotten

Houd jij ervan om lekker te knutselen? Ben je een danser, een toneelspeler, of een zanger? Dan moet je op zoek naar de verscholen grotten! Diep achter in het bos kun je de grotten vinden, waar je van alles vindt om lekker mee aan de gang te gaan! In de grotten vind je allerlei oude schilderingen, en met de verfbakjes die er nog staan kun jij ook mooie schilderingen maken, net als Mowgli en Shanti dat vaak doen. En als je diep genoeg de grotten inloopt, kun je het podium zien waarop je jouw kunsten kunt laten zien. Er zijn altijd wel andere welpen te vinden die graag willen zien wat jij kunt! Vandaag versier je hier je paasei, je mandje om de eitjes in te verzamelen of verander jij jezelf met een masker in een heuze paashaas!

Benodigd materiaal

Zie suggesties van activiteiten

Veiligheid

Bij het eten van eieren even letten op eierallergie

Tips

Andere activiteeitn binnen het activitetiengebied is natuurlijk ook goed

Aanvullende informatie

Lees 108 keer Laatst aangepast op zondag, 31 maart 2024 18:53
Log in om reacties te plaatsen