zondag, 19 februari 2023 11:53

De clown met de verloren spullen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Fleur Kleur komt binnen en heeft een goed idee voor wat meer vrolijkheid. Ze heeft een clown ontmoet en die is een beetje verdrietig, want de clown is al zijn spullen kwijt, zoals: neus, hoed, grote plofschoen, strik. Gelukkig kunnen de bevers helpen.

Beschrijving van de activiteit

Fleur Kleur komt binnen en heeft een goed idee voor wat meer vrolijkheid. Ze heeft een clown ontmoet en die is een beetje verdrietig, want de clown is al zijn spullen kwijt, zoals: neus, hoed, grote plofschoen, strik. Gelukkig kunnen de bevers helpen.

Om in de stemming te komen geeft ze iedere bever die dat wil een rode neus. Als een echte clown!

De volgende activiteiten kunnen worden gedaan:

 1. Neusje prik: geef een clown (tekening) geblindoekt zijn neus terug
 2. Grote kartonnen doos met een gat erin waar een ballenbakbal/tennisbal in past. Samen met andere bevers moet nu deze bal in het gat zien te krijgen. Eerst natuurlijk het doos versieren met veel kleuren zoals een clown dat zou doen.
 3. De grote clownschoenen race. Hiervoor binden de bevers onder hun schoenen een grote voetafdruk. Dit maakt het lopen een stuk lastiger, dus pas op dat je niet valt. Lukt het de bevers nu om aan de overkant te lopen?
 4. Veterstrikken. Anders raakt de clown zijn strik nog kwijt!
 5. Kleurplaat clown kleuren.

Benodigd materiaal

 • Verdrietige clown (persoon of tekening) die aangekleed moet worden
 • Rode sminck
 • Afbeelding gezicht clown zonder neus + losse rode neus (met dubbelzijdig tape of magneet op te plakken) en een blinddoek (groepsdas)
 • Doos met gat erin en passende bal
 • Grote voetafdrukken (bv van karton)
 • (Berg)schoenen om te oefenen met veters strikken
 • Kleurplaten en kleurpotloden/stiften

Veiligheid

 • Let op met struikelen wanneer je de clownschoenen race doet.

Tips

 • Niet alle bevers zullen het leuk vinden om gesmincked of geblindoekt te worden. Houd hier rekening mee en dwing ze niet.
 • Er zijn nog meer activiteiten in het clown thema te verzinnen.

Aanvullende informatie

Lees 512 keer Laatst aangepast op zondag, 02 april 2023 14:26
Log in om reacties te plaatsen