zondag, 15 mei 2022 14:02

Bloem laten verkleuren

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leer tijdens een opkomst over water, bloemen en hun kleur. Bepaal zelf de kleur van jouw bloem!

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Bas Bos is bezig in zijn planten kas. Hij heeft verschillende mooie witte bloemen geplukt als Stuiter met Fleur binnen komt. Bas reageert enthousiast: Fleur mag ik wat ecoline van jou gebruiken? Stuiter is nieuwsgierig waarom

Thema introductie welpen

Mor zit bij de Talaab poel. Hij heeft daar een heel aantal dezelfde bloemen in een vaasje staan Mowgli en Shanti vragen zich af waarom wel een ander kleurtje hebben

De activiteit

Bloemen houden van water. Ze hebben het nodig om te overleven. Een bloem merkt geen verschil tussen gewoon water en water met een kleurtje. Het gekleurde water verspreidt zich dus van binnenuit door de hele bloem. Het resultaat is dat deze van kleur verandert!

Giet water in de vaas.

Zet de bloem erin.

Giet nu twee eetlepels kleurstof bij het water in de vaas.

Na een tijdje kun je zien wat er gebeurt. Het resultaat zie je misschien wel dezelfde dag nog. Dit ligt aan de soort bloem die je gebruikt.

Benodigd materiaal

  • Water
  • 1 witte, levende bloem, zoals een madeliefje
  • 1 bloemenvaasje waar de bloem in past (het is het leukst als het vaasje doorzichtig is)
  • Kleurstof, zoals ecoline

Tips

Na een tijdje kun je zien wat er gebeurt. Het resultaat zie je misschien wel dezelfde dag nog. Dit ligt aan de soort bloem die je gebruikt. Doe dit dus of tijdens kamp of de laat de bloem staan voor de opkomst er na.

Aanvullende informatie

Lees 315 keer Laatst aangepast op dinsdag, 02 mei 2023 21:49
Log in om reacties te plaatsen