dinsdag, 05 april 2022 14:31

De bewoners van Hotsjietonia ruilen kleding

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Fantaseren hoe je eruit kan zien in andere kleren.

Beschrijving van de activiteit

De bewoners van Hotsjietonia hebben besloten om kleren die ze niet meer passen of niet zo leuk meer vinden, omdat ze die al zo lang hebben, niet zomaar meer weg te gooien. Ze ruilen die kleren met elkaar. Die kleding doen ze in een grote tas. De bewoners geven die tas aan elkaar door. Ze halen er kleding uit en doe er kleding in.

Hoe zouden de bewoners van Hotsjietonia eruit zien met kleren van een andere bewoner?
De bevers hebben elk twee kartonnen poppen (2D): een jongetje en een meisje. Er liggen voldoende nog niet ingekleurde kledingstukken (van papier). De bevers plakken stof erop. En kleden de poppen aan. De kledingstukken kunnen gewisseld worden.

Benodigd materiaal

  • Voor elke bever een kartonnen pop met ondergoed aan (2D): een pop met een jongensgezicht/jongens haar en een pop met een meisje gezicht/meisjeshaar. Bijvoorbeeld:
  • Papieren kleding (bijvoorbeeld zoals die op de website van Scouting Nederland staan voor de bewoners van Hotsjietonia, maar ook ander kleding: bijvoorbeeld (lange) broek, jurk, t-shirt (met lange of korte mouwen), schoenen.
  • Scharen, makkelijk te knippen stof
  • Eventueel kleurpotloden

Veiligheid

Let erop, dat de bevers elkaar niet uitlachen als ze een pop aankleden.

Tips

  • Let erop, dat het strookje aan de kledingstukken lang genoeg is om het aan de achterkant om de pop een te slaan.
  • Gebruik kleuter veilige scharen
  • Help met het knippen van de stof
  • Eventueel kunnen de bevers de kledingstukken ook kleuren.
  • Let erop dat de poppen dezelfde maat hebben en de kleding op die poppen past.
  • Aanvulling op het spel: de leiding heeft ook kledingstukken voor de poppen gemaakt. Aan het eind van het spel doen ze die in een tasje of doosje. En geven die door aan de bevers. Elke bever pakt er een kledingstuk uit en doet er een kledingstuk van zijn/haar eigen pop in. Zo gaat de tas/doos rond.

Aanvullende informatie

Lees 756 keer Laatst aangepast op zondag, 02 oktober 2022 16:01
Log in om reacties te plaatsen