zondag, 07 november 2021 14:18

Held voor een dag

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak kennis met welke belangrijke beroepen er zijn om veilig te zijn in Nederland.

Beschrijving van de activiteit

Rebbel weet van iedereen wel wat ze doen en wie ze zijn. In Nederland maar ook in het dorp Hotsjietonia zijn er ook beroepen die onder de hulpdiensten vallen die het allemaal veilig maken. Weten de bevers ook of je de politie of de brandweer nodig hebt wanneer je een kat in de boom ziet die er niet uit kan? En wie bij brand, en als je verdwaald bent?

Maak met de bevers kleine groepjes van ongeveer 3 bevers. Steeds is één bever aan de beurt en uit de berg verkleedkleding moeten ze samen de juiste kleding zoeken en deze bever aan laten trekken. Daarna mag de bever over de catwalk lopen. Kunnen de bevers goed zien van welk beroep de bever de kleding draagt? Het geeft niet als de kleding niet precies past, zolang er ook veel lol is in het verkleden!

Voorbeelden beroepen

  • Politie
  • Brandweer
  • Dokter
  • Verpleger
  • Boswachter
  • Verkeersregelaar

Benodigd materiaal

  • Verkleedkleren; uit de verkleedkast, thuisgehaald of goedkoop gekocht bij een euro winkel
  • Evt. muziek

Tips

  • Zoek een leuk nummer op bever leeftijd op die gaat over één van de hulpdiensten. Denk aan K3 - De Politie en K3 - Meiden van de brandweer, Samson & Gert - Bij de brandweer, Dirk Scheele - bij de politie, Dirk Scheele - brandweer
  • Hebben je bevers veel energie en heb je nog tijd over? Doe na deze activiteit tikkertje waarbij de tikker een politiepet op heeft.

Aanvullende informatie

Lees 906 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 11:01
Log in om reacties te plaatsen