maandag, 28 juni 2021 10:00

Beverkamp thema piraten

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Korte omschrijving

Kapitein Zoetekauw en zijn maatjes zijn gestrand op een onbewoond eiland. Om weer te kunnen varen, hebben ze het kompas nodig, maar dat is nergens te vinden. Door middel van opdrachten kunnen de bevers gedurende een weekend ook piraten worden en helpen om het kompas terug te vinden.

Thema verhaal

Kapitein Zoetekauw en zijn maatjes zijn gestrand op een onbewoond eiland. Om weer te kunnen varen, hebben ze het kompas nodig, maar dat is nergens te vinden. Door middel van opdrachten kunnen de bevers gedurende een weekend ook piraten worden en helpen om het kompas terug te vinden. Het schip is kapot, dus verspreid over je terrein kun je onderdelen van het schip plaatsen, bijv kraaiennest gemaakt van een emmer, roer, mast schip (pionieren) met zeilen (gemaakt van oude rode of zwarte stof, uitnodiging in een lege fles met wat zand en schelpje, gouden muntjes, net om over toegang te hangen met daarin schelpen, tonnen met bruin papier en touw bekleden dat het op houten vaten lijken, spelletjes of zeskamp in piratenthema.

Globale planning

De week voor kamp drijft er bij het scihp van Sterre en Steven Stroom flessenpost in het water. Hierin zit een brief van kapitein zoetekauw met een vraag om hulp: Hij is gestrand op een onbewoond eiland en zoekt hulp om het schip te maken en terug te zeilen.

Zaterdag ochtend

Aankomst en bedden klaarleggen. Tijdens het bedden klaar leggen komt de kapitein aanlopen. Hij is duidelijk blij dat er zoveel bevers hem willen helpen en nodigt de bevers uit om bij het schip te komen kijken om samen te kijken wat er nodig is voor het schip. De ochtend wordt besteed aan de 'rondslingerende' materialen verzamelen om er een schip van te maken. Aan het einde van de ochtend begind het al aardig op een mooi schip te lijken en samen met de bevers kijkt de kapitein naar wat er nog mist: Het scheepskompas blijkt verwenen en er ligt een schatkaart.

Zaterdag middag

Speurtocht waarbij de schatkaart de weg wijst naar het kompas.

Zaterdag avond

De kapitein is helemaal blij en nodigd de beers uit bij het kamvuur. Hier worden echte piraten / zeerover spelletjes gespeeld zoals 'de kapitein slaapt

Zondag ochtend

Het schip is nu bijna zover dat de bemanning er op kan dus wil de kapitein de bevers een heuze zeroversopleiding geven. Tijdens de opleiding maken ze een piraten vlag, een zwaard en een eigen oog lapje. en laten de bevers zien dat ze erg sterk zijn door kanonskogel te werpen, het spel van de piraten (variant op schiper mag ik overvaren) en dergelijke. N

Zondag middag

Opruimen en naar huis

Veiligheid

Maak je groter themamateriaal, zorg dan dat de bevers er niet in of op kunnen klimmen of dat het echt goed vast zit

Tips

  • Leuk als in de uitnodiging staat dat bevers verkleed kunnen komen.
  • Van karton zwaarden maken die ze kunnen versieren. 
Lees 1391 keer Laatst aangepast op donderdag, 01 juli 2021 21:33
Gepubliceerd in Kampthema's, 5-7 bevers, weekend
Log in om reacties te plaatsen