zaterdag, 26 juni 2021 15:29

Olympisch Spelen van Hotsjietonia

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Korte omschrijving

Sterre Stroom Heeft gehoord van een Gaaf internationaal evenement: De Olympische spelen. Sterre vind het leuk om met alle bevers ook een weekend lang Olymische spelen te houden.

Thema verhaal

De bevers krijgen een brief van Sterre waarin ze het thema aankondigt. de eerste opdracht is een fakkeltocht, de volgende dag is de fakkel gedoofd: wie heeft dat nou gedaan?

Globale planning

De eerste opdracht is het lopen van een fakkeltocht. De bevers krijgen een fakkel (een 'veilige' met een kaarsje, niet met olie). Hiermee moeten ze een route lopen. Doel is de fakkel aan te houden. Bij elke post krijgen ze een opdracht of vraag; bij goed volbrengen mogen ze doorlopen. Bij fout antwoord; het vuur moet uit en opnieuw aangestoken op de vorige post. De vragen tijdens de tocht gaan over verschillende landen (thema internationaal). Na de tocht mogen de kinderen in teams een eigen vlag bedenken en verven.

De volgende dag blijkt het Olympische vuur gedoofd te zijn. De bevers krijgen een brief van Sterre met als missie 'vindt de dader'. De hele dag krijgen de bevers opdrachten, elke opdracht levert een aanwijzing op naar de dader.

De opdrachten

  • Teamsporten; hockey, blind volleybal
  • Levend kwartet: met voorwerpen uit verschillende landen
  • Atletiek: allerlei atletiekopdrachten
  • Watersporten: waterspelletjes
  • Creatief: cupcakes met vlaggen maken, knutselopdracht in thema Olympische spelen

De daders zijn figuren van Hotsjietonia. Door middel van de aanwijzingen kan er elke keer daders worden weggestreept, waardoor uiteindelijk de dader over blijft. (Dat is natuurlijk Bas Bos, veel te gevaarlijk vuur in het park....)

De bevers verdienen aan het einde de Sterre Stroom badge.

Benodigd materiaal

Draaiboek

Veiligheid

Let bij de fakkeltocht goed op de veiligheid van de bevers. 

Tips

Kleedt het geheel leuk aan met Olympische ringen, foto's/plaatjes van atleten, enz. 

Lees 1086 keer Laatst aangepast op zondag, 26 november 2023 10:22
Gepubliceerd in Kampthema's, 5-7 bevers, weekend
Log in om reacties te plaatsen