maandag, 31 augustus 2015 02:00

Afval wordt snoepmachine

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Professor Proper vraagt jullie hulp om de onderdelen van de snoep machine opnieuw te verzamelen zodat hij de machine terug kan laten werken en de afvalmonsters verdwijnen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Professor Plof is een stokoude man die heel zijn leven lang bezig geweest is met het ontwikkelen van een machine die afval verandert in snoepjes. Toen de machine, gemaakt uit gerecycleerd afval, na vele jaren ontwikkelen eindelijk een feit was, werden er enkele belangrijke onderdelen gestolen door de afvalmonsters. De afvalmonsters zijn stinkende, valsspelende trollen die als enige doel hebben heel de wereld te vervuilen. Ze wonen in grotten gemaakt uit afvalbergen. Ze willen dus ook niet dat er afval gerecycleerd wordt. Als het afval verdwijnt, verdwijnen eveneens de afvalmonsters.

Thema introductie welpen

Hati is zijn leven lang bezig geweest is met het ontwikkelen van een machine die afval verandert in snoepjes. Toen de machine, gemaakt uit gerecycleerd afval, na vele jaren ontwikkelen eindelijk een feit was, werden er enkele belangrijke onderdelen gestolen door de afvalmonsters. De afvalmonsters zijn stinkende, valsspelende trollen die als enige doel hebben heel de wereld te vervuilen. Ze wonen in grotten gemaakt uit afvalbergen. Ze willen dus ook niet dat er afval gerecycleerd wordt. Als het afval verdwijnt, verdwijnen eveneens de afvalmonsters.

De gestolen onderdelen zijn

 • Een lege batterij die zorgt voor het opslaan van groene energie.
 • Een rotte appel. Zijn sap smeert de machine en zorgt ervoor dat de machine soepel werkt.
 • Plastiek flessen die dienen als buizen voor de machine.
 • Een leeg flesje cola dat dient als hendel om de machine aan te zetten.
 • Een aantal oude fietswielen dienen als tandwielen die de machine draaiende houden.
 • Een oude krant entertaint de professor wanneer de machine aan het werk is.

Professor Plof is heel droevig en wil graag zijn onderdelen terug krijgen. De afvalmonsters zijn echter niet bereid deze terug te geven. Hij vraagt jullie hulp om de onderdelen opnieuw te verzamelen zodat hij de machine terug kan laten werken en de afvalmonsters verdwijnen. Dit kan enkel door het uitvoeren van enkele speciale missies. Willen jullie helpen?

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!!

Opdrachten

 • Batterij: Om energie te vinden voor de machine en zo de batterij te kunnen vullen, moeten jullie nu zelf energie opwekken. Dit doen jullie door zo snel mogelijk een hindernissenparcours af te leggen in groep.
 • Rotte appel: jullie moeten door een mensenpiramide te bouwen een appel plukken die hoog in een boom hangt.
 • Plastiek flessen: Jullie doen mee aan het Europees kampioenschap petflessenbowling en de prijs die jullie kunnen winnen is een petfles.
 • Flesje cola: Tijdens het drankmoment ruimen jullie al je flesjes netjes op en zetten jullie ze in de bak. De kroonkurkjes worden ook goed verzameld en dan verdienen jullie een leeg flesje cola.
 • Oude fietswielen: Jullie spelen doktertje in de knoop met fietsbanden.
 • Oude krant: Jullie krijgen een krant en daarmee steken jullie het terrein over.

Proficiat. Jullie zijn er in geslaagd alle onderdelen te verzamelen. Professor Proper is jullie heel dankbaar en de afvalmonsters zijn verdwenen. Als beloning krijgen jullie allemaal een snoepje van professor proper zijn afvalwordtsnoepmachine.

Benodigd materiaal

 • Camouflagenet, hindernisspullen
 • Verkleedkleren
 • Afvalwordtsnoepmachine
 • Onderdelen van de uitvinding, nl rotte appel, glazen flesje, fietswiel, oude krant, PETFLESSEN, batterij
 • Oude fietsbanden
 • Snoep
 • Gemotiveerde leiding met acteertalent

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 12 Duurzame consumptie en productie, doel 13 Klimaatsverandering aanpakken,  doel 14 Bescherming van zeeën en oceanen en doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Lees 5683 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 11:42
Log in om reacties te plaatsen