maandag, 31 augustus 2015 02:00

Bevers vieren Chinees nieuwjaar

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers ontdekken, dat in China nieuwjaar in een andere periode van het jaar gevierd wordt. Met vuurwerk, maar ook met dansende draken.

Beschrijving van de activiteit

Het is feest in Hotsjietonia. De straten en huizen zijn versierd met lantaarns met tekeningen (Chinese letters) erop. En op het plein ligt een mooi versierde draak. Noa vertelt de bevers dat in China nu nieuwjaar gevierd wordt. Dan worden daar optochten gehouden met prachtig versierde draken. En er is vuurwerk. De bevers gaan ook Chinees nieuwjaar vieren. Ze gaan allerlei spelletjes doen. En een draak maken.

 • Staarttikkertje: De das in de broekzak van de bever is de staart van de draak. Variatie: in het lokaal zijn cirkels op de grond getekend. Daar kun je niet getikt worden door de draak. Je kunt maar een paar tellen in de cirkel staan.
 • De draak wordt steeds langer: Als je getikt bent door de draak, sluit je aan bij de tikker. Zo wordt de draak steeds langer. Variatie: niet alleen de kop van de draak mag tikken, maar ook de staart.
 • Dansen als een draak: De bevers vormen een draak. Een grote door een rij van alle bevers. Of een aantal kleintjes. Op vrolijke muziek bewegen de draken door het lokaal. De kop bepaalt welke kant de draak opgaat. Het lijf van de draak moet daarom goed opletten. Iedereen, die wil mag een keer de kop zijn.

Creatieve activiteit

Een 'vuurspuwende'draak maken. Kijk in de activiteitenbank op het spel "Maak een draak". Een draak van wc-rollen: de bevers kleuren en versieren de draak met vrolijke kleuren en materiaal. De wc rolletjes zitten door een klein stukje touw aan elkaar. Daardoor kan de draak allerlei bochten maken. Variatie: Je kunt een touwtje aan twee of meer delen van het lijf vastmaken. Die touwtjes maak je aan een stuk hout vast. Zo kun je de draak laten bewegen en laten lopen als een marionet pop.

Voorbereidingstijd

 • Grote draak maken: half uur
 • Versieren: 15 minuten

Benodigd materiaal

 • Grote draak
 • Lampions
 • Informatie over Chinees nieuwjaar
 • Voor 'vuurspuwende' draak: zie de activiteitenbank "Maak een draak"
 • Voor marionetdraak: wc-rolletjes, verf, stiften, materiaal om te versieren, touw, hout

Tips

 • Zorg voor voldoende begeleiding als je de 'vuurspuwende' draak maakt.
 • Chinees Nieuwjaar wordt elk jaar op een andere datum gevierd. Het Chinese jaar begint op de tweede nieuwe maan na de zonnewende van 21 december. Op www.kinderpleinen.nl (chinees nieuwjaar) vind je meer informatie.
 • Een ander leuke activititeit: Chinees vossenjact
Lees 4715 keer Laatst aangepast op maandag, 13 januari 2020 11:09
Log in om reacties te plaatsen