donderdag, 05 november 2020 10:20

Sinterklaas estafette

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van de activiteit is om de Sinterklaasopkomst een invulling te geven waarbij de leden actief bezig zijn en een moment hebben met Sinterklaas en Piet.

Beschrijving van de activiteit

Verdeel de groep in groepjes van ongeveer 5 kinderen, bij ieder groepje moet een leiding lid als begeleiding. Ieder groepje begint bij een activiteit. na ongeveer 15 minuten klikt het fluitsignaal en gaan ze door naar de volgende activiteit net zo lang totdat ze alles gedaan hebben.

 1. Om alle pakjes in de boot of het pakhuis op te kunnen slaan, moeten pieten goed kunnen stapelen. Dat gaan we oefenen. Op de grond liggen pakjes van verschillende groottes. Probeer een zo hoog mogelijke stapel pakjes te maken,
 2. Versieren van een taaitaai pop (of speculaaspop). Op tafel liggen allemaal lekkere snoepjes en versiersels waarmee de pop versierd kan worden. Daarna kan deze natuurlijk opgegeten worden of ingepakt om mee te nemen naar huis.
 3. Versier je eigen strooizakje. iedereen krijgt een klein strooizakje wat ze kunnen versieren met stiften.
 4. Videogesprek met de Sint: via Skype een gesprekje met de Sint. iedereen krijgt de tijd om vragen te stellen aan de Sint.
 5. Speurtocht naar de cadeautjes: ieder groepje krijgt via de telefoon aanwijzingen van Piet waar de pakjes liggen. Ze gaan op zoek naar de pakjes van het eigen groepje. Als de zak gevonden is, zorgt de leiding ervoor dat deze bewaard blijft.
 6. Pauzemoment met wat te drinken
 7. Pieten moeten de pakjes in de schoorsteen kunnen gooien. Daarom gaan we oefenen met de pakjes gooien. Er staan 3 schoorstenen van gelijke maten en een stapel pittenzakjes. De pittenzakjes moeten in de schoorsteen gegooid worden.

Als alle opdrachten doorlopen zijn, volgt nog een centrale boodschap van de Sint waarna iedereen zijn of haar pakje mag openen.

Benodigd materiaal

 • Doosjes in verschillende maten
 • Inpakpapier om van de doosjes pakjes te maken
 • Taaitaai- of speculaaspoppen om te versieren
 • Tumtums, smarties, strooisels, etc om te versieren
 • Poedersuiker en water om "lijm" te maken
 • Eventueel verpakkingsmateriaal om de versierde pop mee te nemen
 • Jutte of stoffen strooizakjes
 • Stiften
 • Een computer met werkende internetverbinding
 • Een telefoon voor contact met piet
 • Zakken met cadeautjes gesorteerd per groepje
 • Wat te drinken
 • Verschillende grote dozen die als schoorsteen kunnen voldoen
 • Pittenzakjes

Veiligheid

 • Let op met eventuele voedselallergieën.
 • Zorg dat er een leiding lid bij de groepjes meedraait.

Tips

 • Zet gezellige sinterklaas muziek op en versier de lokalen.
 • Check voor de opkomst de verbinding met de Sint en zijn Pieten om zeker te eten dat alles werkt.
Lees 3054 keer Laatst aangepast op vrijdag, 06 november 2020 17:10
Log in om reacties te plaatsen