dinsdag, 26 mei 2020 16:53

Eten met stokjes

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

'Eten' transporteren van de ene tafel naar de andere tafel met stokjes.

Beschrijving van de activiteit

Noa is pas met Stanley Stekker en Stuiter gezellig uit eten geweest. Ze gingen naar de Chinees. Naast hun bord lag een zakje met daarin twee stokjes. Stuiter haalde de stokjes meteen uit het zakje en ging er mee zitten trommelen. De mevrouw van het restaurant kwam vertellen dat het geen trommelstokjes waren, maar dat je daarmee moet eten. Dat vindt Stuiter heel vreemd. Hoe kan je nu tussen twee stokjes je eten bij je mond krijgen, dat gaat uren duren. Stuiter heeft liever een vork en een lepel.

Op het speelveld staat  op afstand per groepje een tafel. Aan de ene kaart van de tafel staat een kom met “eten”, aan de andere kant van de tafel staat  een leeg bord en een set eetstokjes. De bevers staan in rijtjes achterelkaar achter een lijn. Op het startsein loopt de nummer 1 van elk groepje naar de tafel, pakt de eetstokjes en pakt zonder dat het “eten” met de handen wordt vastgepakt één “hap” en vervoert dat naar het bord op de andere tafel. Is het “eten” opgeschept, dan keert de bever terug naar het eigen rijtje, geeft de stokjes aan nummer 2 en sluit achter aan. Nummer twee gaat ook “eten” opscheppen. Welk groepje is als eerste klaar. Verliest een bever een brokje eten, moet hij terug naar de kom en pakt een nieuwe “hap”.

Voorbeelden van eten

  • Kipballetjes (kleine balletjes)
  • Gebakken banaan (gemaakt van klei)
  • Groente (gemaakt van gekleurd karton)
  • Bami (slierten papier)
  • Stukjes ham (van klei, of van hout)

Benodigd materiaal

  • Per groepje een tafel, 1 bord, 1 kom, 1 set eetstokjes
  • Materiaal voor het "eten"

Voorbereiding

  • Materialen bij elkaar zoeken en klaarzetten
  • "Eten" maken

Veiligheid

Zorg voor een vlak terrein.

Tips

Je kunt de afstand ook iets groter maken door twee tafels op twee groepjes te hebben.

Lees 1422 keer Laatst aangepast op dinsdag, 26 mei 2020 18:19
Log in om reacties te plaatsen