zondag, 19 april 2020 12:13

Wintervoorraad spel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bevers leren bij deze activiteit waarom dieren het soms moeilijk hebben om de winter te overleven. Deze activiteit kun je combineren met het maken van bijvoorbeeld een pindaketting of vetbollen maken.

Beschrijving van de activiteit

Elke bever krijgt 15 nootjes. Ze krijgen 5 minuten de tijd om hun wintervoorraad aan te leggen maar….

  • Maximaal 3 nootjes op dezelfde plek
  • De plekken moeten minimaal 2 meter (3 grote stappen) uit elkaar liggen

Als alle nootjes verstopt zijn wordt het winter.

  • December: je hebt 3 minuten de tijd om 4 nootjes te vinden (je mag hierbij ook nootjes van een ander pakken!)
  • Januari: 4 minuten voor 5 nootjes
  • Februari: 5 minuten voor 6 nootjes

In het begin is het nog makkelijk, maar naarmate de winter langer duurt zul je merken dat het vinden van nootjes steeds moeilijker wordt! Benadruk dat de bevers de hele winter moeten overleven, en dus genoeg nootjes moeten laten liggen voor later. Lukt het iedereen om ook in de laatste maand nog binnen de tijd voldoende nootjes te vinden?

Benodigd materiaal

  • 15 nootjes per persoon (dit kan ook iets anders zijn, zoals steentjes. Het kan zijn dat je sommige nootjes niet meer terug kunt vinden. Het is dus wel handig dat je iets gebruikt wat in de natuur kan blijven liggen)

Tips

  • Het kan zijn dat een bever meteen in de eerste ronde teveel nootjes pakt. Eenmaal 'opgegeten' is op, dus waarschijnlijk zal dit bevertje het zwaar krijgen de laatste maanden. Misschien wil een andere bever wel wat nootjes delen. In ieder geval een mooie aanleiding om een lekkere snack te maken voor de dieren in het bos!
Lees 1010 keer Laatst aangepast op woensdag, 22 april 2020 19:40
Log in om reacties te plaatsen