zondag, 05 april 2020 14:04

Binnenbos in je woonkamer

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wil je de natuur thuis beleven met mooie binnenplanten? Dat ziet er niet alleen gezellig uit, planten in huis (zéker als je thuis schoolwerk moet moet) zijn ook nog eens bewezen gezond! Maar wat zijn de beste planten en waarom?

Beschrijving van de activiteit

Wil je de natuur thuis beleven met mooie binnenplanten? Dat ziet er niet alleen gezellig uit, planten in huis (zéker als je thuis schoolwerk moet moet) zijn ook nog eens bewezen gezond! Maar wat zijn de beste planten en waarom?

Eind jaren '80 deed ruimtevaartorganisatie NASA samen met de Associated Contractors of America (ALCA), onderzoek naar de luchtzuiverende effecten van verschillende kamerplanten. Doel was om een manier te vinden om de lucht in ruimtestations te zuiveren. Uit onderzoek bleek dat verschillende kamerplanten zeer geschikt zijn om schadelijke stoffen zoals formaldehyde, benzeen en ammonia uit de lucht filteren.
Welke voordelen hebben planten in huis?

Door bouwmaterialen, gordijnen, lijm, verwarming, schoonmaakmiddelen of printers kunnen er binnen chemische stoffen aanwezig zijn. Planten filteren met hun huidmondjes deze stoffen uit de lucht. Ook hoef je minder te ventileren met planten in huis. Zo verlies je in de winter minder warmte en hoef je ook minder te stoken. Te weinig ventilatie kan leiden tot oogirritatie, hoofdpijn, duizeligheid, concentratieverlies en vermoeidheid.

Top 10 meest luchtzuiverende planten

  • Krulvaren
  • Australische zwaardvaren
  • Graslelie
  • Chinese evergreen
  • Dwergdadelpalm
  • Flamingobloem
  • Bamboepalm
  • Treurvijg
  • Goudrank
  • Leliegras

Benodigd materiaal

Planten

Tips

Helaas worden nog lang niet alle planten op milieuvriendelijke wijze gekweekt.

Leuk voor kinderen: hoe groeien planten? In dit informatieve kinderboek leren kinderen hoe planten groeien. Je kunt er van alles in lezen over wortels, bloemen, stuifmeel en bladeren.

Lees 930 keer Laatst aangepast op zondag, 05 april 2020 14:19
Log in om reacties te plaatsen